אין לי זמן

תודעת חסר ושפע ואיך לעשות שינוי תודעתי בזמן קורונה

כשרק עברנו הנה וביקרתי לראשונה בחוף אגם וושינגטון, חשבתי לעצמי "ואוו! איזה מקום מושלם לשבת בו עם ספר וכוס קפה! אני הולכת לעשות את זה הרבה". ממרומי שש שנותי פה אני יכולה לומר שהתרחיש הזה לא קרה מעולם. כשאני שואלת את עצמי למה, המחשבה הראשונה שעולה לי לראש היא אין לי זמן לזה.

בואו נדבר רגע על "אין לי זמן", המשפט הזה שאנחנו נוטים להשתמש בו שוב ושוב כדי לתרץ אי ביצוע של פעולות, חוויות ותחביבים שישפרו את חווית המציאות שלנו. תנו לי לספר לכם משהו: לכולנו יש את אותו זמן. אותן 24 שעות ביממה, יש כאלה שעושים עם זה יותר וכאלה שעושים עם זה פחות. למה? כי "אין לי זמן" זה state of mind, ולא עובדה אמיתית ואובייקטיבית הניתנת למדידה. אחד האנשים שנתנו לי את ההשראה לצלול להבנה הזאת ולעשות שינויים בניהול הזמן שלי הוא חבר משפחה. האיש הוא מנהל בכיר בחברת הייטק מובילה, שף קונדיטור, צלם אוכל ובלוגר מצליח, אה כן, ויש לו גם ארבעה ילדים קטנים. שיחה קצרה איתו אפשרה לי להבין שאין דבר שאין לנו זמן בשבילו, יש רק דברים בעדיפות נמוכה יותר.

אין ויש

חשבו על הדבר הזה שאיכשהו "לא יוצא" ו"אין לכם זמן" בשבילו וגורם ללב שלכם להתכווץ, ונסו לבחון אותו באופן הבא:
הכינו רשימה המסבירה את הסיבות שבגינן חשוב לכם לעשות את הדבר הזה. אם יצאתם עם רשימה שריגשה אתכם מספיק, הכירו בכך ש"אין לי זמן" זאת רק מחשבה, ושריינו זמן ביומן. קבעו זמן מוגדר לביצוע הפעילות והתייחסו אל חלון הזמן הזה בכבוד הראוי לו. אני לא מכירה הרבה אנשים שקובעים תור לרופא ואז "לא יוצא" להם ללכת. אבל איכשהו "לא יוצא" לעשות מדיטציה, "לא יוצא" להפגש עם חברים, "לא יוצא" להשקיע זמן בתחביבים.

אם בכל זאת לא הצלחתם לקדם את הדבר הזה מספיק בסדר העדיפיות שלכם עד לשריון זמן ביומן, שווה להסתכל על רשימת הסיבות שמניתם ולשאול עד כמה זה חשוב לעומת דברים אחרים. הרבה דברים ש"אין לנו זמן" עבורם הם פשוט נמוכים יותר בסדר העדיפויות, אנחנו מעדיפים לעשות דברים אחרים במקום, וזה מצוין! הבעיה היחידה היא החיבור לתודעת חסר. העדיפו ליצור שיחה פנימית של מה שיש. זה לא שאין לי זמן, זה שיש לי דברים יותר חשובים/ משמחים/ מספקים לעשות. סיבה מצוינת לחוש הכרת תודה על מה שיש ולהתחבר לתודעת שפע.

תקופת הקורונה מאמתת אותנו עם הדברים שחשובים לנו באמת. הזדמנות מצוינת לחישוב מסלול מחדש, ולהטמעת הרגלים ושינויים מחשבתיים מטיבים. היפרדו מ"אין לי זמן" והתמקדו במה שיש.

Shir Mordechay

Shir Mordechay

שיר מרדכי שליין, מנחה לשינוי תודעתי ופודקאסטרית (חיות רילוקיישן). עובדת עם יחידים וקבוצות לשיפור חווית המציאות והדימוי העצמי בתחומים שונים כמו יחסים, קריירה והשגת מטרות ע"י שימוש במגוון כלים פרקטיים מעולמות הפסיכולוגיה החיובית, NLP, דמיון מודרך ועוד.
https://livingrelocation.podbean.com/
Shir Mordechay

Latest posts by Shir Mordechay (see all)