מארועי החודש

שירי שרה, מתוך סרטון יום העצמאות

חגיגות, טקסים ומפגשים קהילתיים וירטואלים מרגשים בחודש אפריל

מופלטה בשידור ישיר

בסיאטל חגגו בסוף פסח מימונה בזום קהילתי מתוק ודביק לפי מיטב המסורת עם דג בקערת מים וחסה טבולה בחלב לטפיחה על קודקודי האורחים, ממנהגי החג עליהם למדנו במשחק הקהוט. עוד למדנו שהביטוי השגור "תרבחו ותסעדו" משמעותו בכלל "תרויחו ותעזרו (תנו סעד)" וכן שלחגיגות המימונה בארצות צפון אפריקה הוזמנו תמיד השכנים המוסלמים. טיה הכינה מופלטות בשידור חי והיו גם משתתפים נוספים שהפשילו שרוולים, טיגנו במרץ ואכלו להנאתם מול כולם. שאר המשתתפים חגגו עם תה מתוק עם נענע וכיבוד שמצאו במטבח, אבל כולם נכנסו לאווירה עם שירים וסירים (לתיפוף) או דרבוקות ואפילו ריקודי עם בסלון עם דיג'יי אוהד. תודה למארגנים ולמשתתפים!

טיה לוי בפעולה, מימונה בסיאטל 2020 Photo by Hagit Galatzer

יום הזיכרון

יום הזיכרון צוין השנה אצלנו באופן אישי ומרגש ביותר בערב זיכרון בסלון שנערך בזום. ישי גלצר (יש קשר משפחתי) שיתף חוויות מהשרות הצבאי שעיצבו את אישיותו, זכר חברים שנפלו וסיפר על התמיכה המתמשכת של חברי היחידה שלו במשפחות השכולות. את האחווה המיוחדת שנוצרת בין אחים לנשק הוא חלק בשיחה עם אבי טביב, חבר מהטירונות וגם המאבטח מהפיגוע בפאב מייק'ס פלייס בתל אביב, בו מנע את כניסת המחבל ונפצע אנושות מהפיצוץ בו נהרגו שלושה ונפצעו רבים. אבי שהתחבר מביתו בישראל, שיתף את הקהילה הישראלית בסיאטל בסיפור הפיגוע ובמסע השיקום המיוחד שלו ממנו צמח כנגד כל הסיכויים. סיפורו הקשה השאיר רושם עז.

הצופים ערכו טקס מרגש בזום ודווקא הצפייה האינטימית בבית העניקה הזדמנויות לקרבה וחיבור עם הדור הצעיר שנולד וגדל פה ולא ממש מכיר או מבין את המציאות הישראלית המורכבת.

יום העצמאות

ויקטוריה והבנות החמודות הזמינו את הילדים והגדולים למסיבת ריקודים מקפיצה בסלון:

קהילות ישראליות בכל רחבי ארצות הברית חגגו את יום העצמאות בערב שירה אירוויזיון-סטייל בהנחיית נועה תשבי וסרטוני שירה מכ-23 קהילות. חלק מהקהילות השקיעו בקליפ מקצועי וחלק שרו עם הילדים מהבית או מהחצר (בקולורדו שרו "הגלשן שלי" זרקו כדורי שלג וגלשו בסנובורד) אך כולם היו מרגשים. את סיאטל ייצגה בכבוד שירי הירדני המקסימה אותה תוכלו לראות לקראת סוף הסרטון:

Seatelon

Seatelon

סיאטלון, המקומון הישראלי של סיאטל והסביבה. במה ליוצרים מקומיים ובעלי עסקים בקהילה וכל המידע על הופעות מעניינות ואירועים קהילתיים בסיאטל והאיזור. צרו קשר והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, זה משתלם.
Seatelon

Latest posts by Seatelon (see all)