אז ככה – מאת בטיסט בולייה

סיפורי אלף לילה ולילה מחדר המיון

חדרי המיון ובתי החולים בישראל ובעולם עולים לכותרות בדרך כלל באופן שלילי. מצוקת מקום, מיטות במסדרונות, משמרות לא הגיוניות, שכר עלוב למתמחים וחיידקים עמידים ומפחידים. אפילו כאן בסיאטל של ארצות הברית המתגאה בבתי חולים מפונפנים וחדישים (שבעלות האשפוז בהם תוכלו לעמוד רק אם יש לכם ביטוח מתאים כמובן…) התגלה לאחרונה עובש מסוכן בבית החולים לילדים. סיפורי "אז ככה" מתרכזים בגורם האנושי, אנשי הצוות והחולים, וחוגגים את החסד, טוב הלב והאופטימיות שבבני האדם, גם ברגעים הקשים ביותר.

ספר זה אינו מומלץ להיפוכונדרים ובעלי לב חלש, אבל הוא כן מומלץ לבעלי לב רומנטי. המספר הוא מתמחה בחדר מיון צרפתי. בעודו מתאמץ להשאיר את עיניו פקוחות ומוחו ערני אחרי שעות ארוכות של משמרות כפולות, הוא נתקל בעשרות מקרים מרתקים. מאחורי כל מקרה כזה והדיאגנוזה הרפואית שלו, נמצא אדם ומאחורי כל אדם מסתתר סיפור. חלק מהסיפורים עצובים, חלקם דווקא מצחיקים. חלק מהסיפורים יסתיימו טוב וחלקם קצת פחות. המתמחה בעל נפש המשורר אוסף את כל הסיפורים ורושם אותם כדי לזכור ולספר לחולה השוכבת בקומה שבע, בניסיון שחרזדי לעורר בה עניין, למשוך את הזמן שנשאר לה ולשטות כמה שאפשר במלאך המוות המחכה בסבלנות בפרוזדור.

מעבר לסיפורי החולים הנטווים ברגישות ובהומור, אנו נחשפים גם ובעיקר לסיפוריהם וחייהם של אנשי הצוות בחלוקים הלבנים. מה מניע אותם? איך הם מסוגלים להמשיך יום ולילה באותו מסלול מאתגר? מנין הם שואבים את הכוחות? הכותב הוא מתמחה אמיתי שהחל להעלות את סיפורי חדר המיון שלו בבלוג שזכה להצלחה רבה.

מוקדש בהודיה לכל אנשי הסגל הרפואי והסיעודי שעושים ימים כלילות במחלקות במסדרונות. ובברכת מזל טוב לגיסי, הרופא הכי איכפתי ומשקיען, שעבר בהצלחה את בחינות ההתמחות הסופיות שלו בחודש שעבר, עלה והצלח עמית הבן!

להשאלה מהספריה בעברית

יש גם עותק ברוסית

Hagit Galatzer

Hagit Galatzer

חגית גלצר, עורכת וכותבת ראשית בסיאטלון, במקור מושבניקית מנווה-מבטח והיום מתגוררת באיזור סיאטל. עובדת במשרה תובענית אך מתגמלת שנקראת "בעל ושני ילדים" ובשעות המועטות שנותרו גם בהי-טק. מנסה לשמור על כושר אך מבלה את מרבית היום על כיסאות שונים. אוהבת לקרוא וגם לאכול אוכל בריא וטעים, בעיקר כשמישהו אחר מכין ומסדר אח"כ את המטבח.
Hagit Galatzer

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

2 + 5 =