איפה את ברנדט? מאת מריה סמפל

למרות שהמדור בדרך כלל ממליץ על ספרות ישראלית עכשווית, לפעמים מתחשק להתאורר עם איזה תרגום משובח. משהו שלא קשור למציאות הישראלית הלא פשוטה שלנו, לא סכסוך ישראלי-ערבי, לא דור שני לשואה ובלי חוויות מן הלינה המשותפת בקיבוץ. אז כמו שאומרים כאן, אם לא אורגני אז לפחות לוקאלי ומה יותר לוקאלי מסיפור שמתרחש בסיאטל?

אפילו רדמונד מוזכרת, מה רדמונד, הקמפוס של מייקרוסופט, כולל הקונקטור והקומונס. עוד מככבים, נברשות הזכוכית של צ'יולי (מושוות ליונים בלונדון, נמצאות בכל מקום ומעצבנות…), ההומלסים הרבים (מן הספר: "רק בסיאטל אתה דורך על חרא ומקווה שזה של כלב…"), מסעדות של טום דאגלאס, שיחי פטל שחור קוצניים שמשתלטים על כל חלקה טובה ועוד ועוד איזכורים שזר לא יבין, כמו אימהות שמתנדבות קצת יותר מדי בוועד ההורים.

אבל אנחנו לא זרים ולמרות שרובנו גרים בגדה המזרחית וסיאטל בשבילנו היא עיר הבילויים והמקום היחיד בו צריך לשלם על חניה ( עוד חוויה מפוקפקת שמתוארת בפרוטרוט בספר), רוב התאורים יהיו מוכרים ויעלו חיוך אם לא צחוק גדול. עוד מקור בלתי נדלה לצחוקים הן טעויות התרגום הקטנות המשובצות בספר כמו פנינים שנשלו מ"מפרץ הפג'ט" או השכונה הידועה "קווין אנני" (כנראה המתרגם מכיר אותה אישית ונוקט לשון חיבה?) ומנהלן/מנהלנית זה אדמין במייקרוסופט, לקח קצת זמן להבין. כמו כן לוקח קצת זמן להבין את מבנה הספר שהוא מעין שרשור של מכתבים ואימיילים שהדמויות הרבות שולחות זו לזו. במרכז העלילה נערה מתבגרת יוצאת דופן ואמה, העוד יותר יוצאת דופן. ואת השאר תגלו בעצמכם.

ספר זה הומלץ לי ע"י מספר חברים בקהילה ועל כך תודה. וזה המקום לציין שהמדור פתוח לכל הקוראים והקוראות (ויש פה רבים ורבות). אם קראתם ספר מוצלח במיוחד בספריה, אנא שתפו. את ההמלצות ניתן לשלוח למייל של הניוזלטר והן יפורסמו בשמחה.

"איפה את ברנדט?" מאת מריה סמפל, להשאלה מן הספרייה

ויש גם סרט בעקבות הספר בכיכובה של קייט בלנשט:

Hagit Galatzer

Hagit Galatzer

חגית גלצר, עורכת וכותבת ראשית בסיאטלון, במקור מושבניקית מנווה-מבטח והיום מתגוררת באיזור סיאטל. עובדת במשרה תובענית אך מתגמלת שנקראת "בעל ושני ילדים" ובשעות המועטות שנותרו גם בהי-טק. מנסה לשמור על כושר אך מבלה את מרבית היום על כיסאות שונים. אוהבת לקרוא וגם לאכול אוכל בריא וטעים, בעיקר כשמישהו אחר מכין ומסדר אח"כ את המטבח.
Hagit Galatzer

Latest posts by Hagit Galatzer (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

− 8 = 2