יושבים בבית קפה

לצאת עם הילדים לבית קפה או מסעדה או להשאיר אותם בבית

יושבים בבית קפה ומדברים על המצב, אומר השיר הידוע. המממ… אולי בתקופת רווקותינו. ברגע שמתלווים אלינו לבית קפה או מסעדה יצורים צרחניים ורעבים, זאת אומרת הילדים החמודים שלנו, כבר לא מדברים שיחות חולין, אלא בעיקר נותנים הוראות, פקודות ומחליפים מבטי יאוש. אין ספק שלפעמים לצאת עם ילדים לאכול במסעדה או בית קפה זאת משימה לא פשוטה. הנה כמה עצות איך לעבור את ה"אירוע" בשלום.

מזעור סיכונים לטנטרום במסעדה

בחנו את הסיטואציה – האם הילד רעב מדי, עייף מדי, לא מרגיש טוב, בטנטרום? כל אלו יכולים להיות סימנים מצויינים לכך שדווקא היום אולי כדאי להישאר בבית. לפעמים אין מה לעשות, וכדאי לבטל מאשר ליצור חוויה שלילית אצל כל המשתתפים.

חפשו מקום מותאם לילדים – למשל מקום בו הילד ימצא מה לאכול – אחרת יהיה שם תסכול, ובהחלט יכול להיות שיש שנים שבהן לא הולכים למסעדות מסוייימות (בשביל זה יש בייביסיטר!)

ציפיות ריאליות – האם הגיוני וריאלי לצפות מילד קטן להתנהג כמבוגר במסעדה? יכול להיות שיהיה שם טנטרום וזה בסדר, אין מה להתרגש. אולי צריך לקצר את הזמן במסעדה? שימו לב לסימנים: רואים עייפות או איבוד סבלנות? זה הזמן לפעול.

תעסוקה – ספר, חוברת או קופסת פליידו קטנה יעזרו לילד להעביר את ההמתנה עד שהאוכל יגיע. תמיד גם אפשר להיות יצירתיים: לשחק עם מה שיש על השולחן, לספור שקיות סוכר, לסדר את כלי החלב הקטנים. אני בדר"כ מחזיקה בתיק משחק קטן או שניים, שיהיה לכל מצב של שיעמום.

ואם אין ברירה ועוברים את הגבול – עוזבים את המקום, למרות שזה לא נעים לכולם. קמים והולכים בלי כעס וצעקות ובמינימום תשומת לב שלילית.

צאו ותהנו – טיפים לקטנים ולגדולים

טיפ לקטנים: תירגול ואימון! תרגלו עם הילדים איך מתנהגים במסעדה. זה יכול להיות אימון בבית, או במסעדת מזון מהיר, או כל מקום אחר לא מחייב.

טיפ לגדולים: לא לחכות למשיח – אל תשבו בבית ותחכו שהילדים יגדלו וירצו לבוא איתכם למסעדות, כי יכול להיות שזה לא יקרה אף פעם… בשביל זה יש בייביסיטר, כדי שנוכל ללכת למקומות שלא צריך להתחשב בהן באנשים הקטנים שחיים איתנו.

בהצלחה לילך!

Lilach Geppert

Lilach Geppert

לילך גפרט-שפירא, פסיכולוגית, מדריכת הורים ומנחת קבוצות. מאבחנת ומטפלת בפרחי באך. מלווה תהליכי התפתחות אישית ליחידים ומשפחות.
Lilach Geppert

Latest posts by Lilach Geppert (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

− 7 = 3