מרווה ורוזמרין לתה גלילי מתוק

מרווה זה גם בריא

עוד שני צמחי תבלין שמפארים לי את הגינה: מרווה ורומזרין. למדתי לשתות תה עם מרווה (מתוק כמובן!), כשהייתי בהיאחזות מרווה בגליל לפני הרבה שנים. אני פשוט מוסיף כמה עלים לתה ונותן להם להתבשל, או לפחות לשבת הרבה זמן בספל. ישנם כל מיני סוגי מרווה במשתלה ותוכלו לבחור. גם המרווה וגם הרוזמרין הם צמחים די גדולים, גדלים לאט יחסית וצריכים שמש ואדמה טובה בשביל להנות מהחיים.

מנסיוני אפשר לשתול מרווה מייחורים. פשוט לחתוך ענף בריא, עם עלים ירוקים יפים, ולא גדול מדי, מצמח שאתם מוצאים אצל חברים או שכנים. את קצה הענף יש לחתוך באלכסון ולשים בכלי עם מים למשך כמה ימים. אחר כך יש להעביר את הענף לעציץ במקום מוצל, שלא יתייבש בשמש הלוהטת של הקיץ שלנו. ואז לחכות בסבלנות ולתת לו להצמיח שורשים. לוקח למרווה זמן להקלט ולגדול, אבל כשהיא כבר נקלטת, זה יופי של צמח בעל סגולות רפואיות רבות!

מרווה = Sage

רומזרין = Rosemary

בהצלחה!

מרווה ורוזמרין בין הסלעים אצל ערן בגינה

Eran Ben-Sira

Eran Ben-Sira

עֵרָן בֵּן-סִירָא גר באיזור החקלאי, כפרי, שליד אולימפיה ופורט לואיס, וושינגטון. עובד ברייניר במשרד נדל"ן. כותב מנסיונו האישי בגידול ירקות ופירות. מקווה לתת השראה לקוראים, לצאת החוצה לאויר הצח ולשתול איזה ירק, פרי או תבלין בגינה או במרפסת.
Eran Ben-Sira

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

20 − 17 =