דירוג האשראי שלכם וקניית בית

טעויות אשראי נפוצות, וכיצד להימנע מהן ולחסוך זמן וכסף בקניית בית משלכם

ייתכן שבדקתם בעבר את דירוג האשראי שלכם. אולי כשהגשתם בקשה לכרטיס אשראי חדש, הלוואת רכב, או אפילו במסגרת בדיקת רקע עבור משרה חדשה. אך האם הקדשתם מחשבה לנושא? כשאתם מתחילים לחשוב על רכישת בית, חשוב ללמוד על דירוג האשראי שלכם – זהו מרכיב מרכזי בתהליך האישור לקבלת משכנתא. בכתבות הבאות אנסה לעזור ותחילה על ידי שיתוף כמה טעויות אשראי נפוצות, ואיך להימנע מהן.

דירוג אשראי

דירוג האשראי שלכם מחושב ומדווח על ידי שלוש סוכנויות אשראי ראשיות. ציון האשראי השכיח ביותר הוא ה-"FICO®" שהוא שקלול של דירוגי האשראי משלושת הסוכנויות. ה-FICO הוא דירוג מייצג, אשר יעזור לכם להבין איך המלווים יתייחסו לרמת הסיכון כאשר הם מלווים לכם כסף. בפועל, רוב המלווים ישתמשו בדירוג האמצעי מבין השלושה לכל לווה, ואז ויבחרו בדירוג האמצעי הנמוך ביותר מבין כל הלווים.

הימנעות מטעויות אשראי נפוצות חשובה תמיד – תנאי הריבית של כרטיסי האשראי שלכם, הלוואות הרכב, ואפילו העלות של פוליסת ביטוח הרכב, כולם מושפעים מדירוג האשראי. אולם בקבלת משכנתאות הבדלים בדירוג האשראי יכולים לחסוך, או לעלות, עשרות אלפי דולרים, או אפילו להוות את ההבדל בין קבלת משכנתא ורכישת בית חלומותיכם, להמשך מגורים בשכירות. גם אם אתם כבר בעלי בית, ייתכן שתצטרכו מחזור משכנתא בהמשך הדרך, או שתרצו לעבור לבית אחר. אין מועד מוקדם מדי לשיפור דירוג האשראי, אבל רצוי להתחיל כמה חודשים מראש, כי התהליך יכול לקחת זמן מה. הימנעות מראש מטעויות תסייע לקצר את התהליך.

5 טעויות אשראי נפוצות

  1. פיגור בתשלומי כרטיס אשראי: תשלומים מאוחרים של 30 יום ומעלה מדווחים, ויורידו את תוצאת האשראי שלכם בעשרות נקודות. איחרתם ב-60 יום ויותר? הדירוג יכול לרדת ב-100 נקודות ויותר, וישאר נמוך לתקופה של 5-7 שנים(!) אל תסתמכו רק על תשלומים אוטומטיים – בדקו תמיד שהתשלום אכן עבר! יש לכם כרטיס שאינכם משתמשים בו? הפעילו את מערכת דיווח הפעילות שקיימת ברוב כרטיסי האשראי – אם היה חיוב אוטומטי, או שפרטי הכרטיס נגנבו ונעשה בהם שימוש – תדעו על כך לפני שהחוב יצטבר…
  2. מיקסום היתרה של כרטיסי האשראי: שימוש יתר בכרטיסי וקווי אשראי יחסית לגובה האשראי הזמין, ישפיע לרעה על דירוג האשראי שלכם. המטרה: להשתמש בלא יותר מ-30% מהאשראי הזמין בכל רגע נתון.
  3. סגירת חשבונות אשראי: סגירת חשבונות אשראי שאינם בשימוש עשויה להיראות כמו רעיון טוב. אבל זה מקטין את כמות האשראי הזמין, אשר כתוצאה, מגדיל את אחוז הניצול של האשראי הזמין, גם בלי להגדיל את רמת החובות שלכם. שמרו חשבונות פתוחים, אך ללא יתרה, במידת האפשר.
  4. איחוד חובות לכרטיס או לקו אשראי אחד: לפעמים תקבלו הצעות להעביר יתרה מחשבונות עם ריבית גבוהה לחשבון אחד עם ריבית "מבצע". הזזת היתרה לכרטיס אחד עלולה לגרום לכך שבכרטיס זה, ניצול האשראי כיחס של חוב לאשראי זמין יעבור את הרמה המומלצת של 30%. אם ניצול אשראי מהווה בעיה, פזרו את החובות על מספר חשבונות לאיזון.
  5. פיזור חובות: פתיחת חשבונות אשראי רבים מדי בזמן קצר קצר נחשבת ל"דגל אדום", ועשויה להשפיע לרעה על תוצאת האשראי שלך. כמו כן, בחישוב היחס בין ההכנסות להוצאות על אשראי, נלקחים בחשבון התשלומים המינימליים של כל כרטיסי האשראי שנושאים יתרה. חישבו פעמיים לפני פתיחת כרטיס אשראי חדש. פזרו את הבקשות לאורך זמן (שנים ולא חודשים) והשתדלו לא לצבור חובות גבוהים מדי.

הימנעות מטעויות אשראי יכולה לשפר את דירוג האשראי שלכם כך שתהיו מוכנים כאשר יגיע זמנכם לרכוש בית. אם נתקלתם בבעיות, פנו אלי לקבלת יעוץ, והפנייה לחברות שמתמחות בתיקון דירוגי אשראי. שימו לב: יש הרבה "תפוחים רקובים" בתחום זה – לפני שאתם משלמים ונותנים מידע פיננסי רגיש, בדקו שאתם עובדים עם חברה אחראית ומהימנה.

אם יש לכם שאלות נוספות פנו אלי ואשמח לפרסם תשובות. ניתן גם לקבל יעוץ דיסקרטי, חינם וללא התחייבות, איל

 מחשבון משכנתא חינם ל-iPhone ואנדרואיד

הערה: חברת American Pacific Mortgage אינה חברה לתיקון אשראי. מידע זה נועד לידע כללי בלבד. איננו מורשים לתקן אשראי, ואיל טרופן אינו מורשה כיועץ לתיקון אשראי.

The content of this publication is informational only, not a guarantee to extend credit. WA-MLO-874253, TX, OR, CA-DBO874253 | American Pacific Mortgage supports Equal Housing Opportunity. NMLS ID# 1850 (www.nmlsconsumeraccess.org) | APM is licensed by WA # CL-1850, OR ML-2338, TX SML-1850, and "Licensed by the Bureau of Real Estate, Broker #01215943". All loans subject to credit approval and property appraisal. Interest rates and products are subject to change without notice and may or may not be available at the time of loan commitment or lock-in. Borrowers must qualify at closing for all benefits. American Pacific Mortgage Corporate Office 3000 Lava Ridge Court, Suite 200, Roseville, CA 95661 | 916.960.1325

איל טרופן

איל טרופן

תושב רדמונד וושינגטון, לשעבר תל-אביב. בוגר תואר בפיסיקה מהטכניון, ותואר שני בתעשייה וניהול מאוניברסיטת ניו-יורק. לאחר שנים כמנהל פרוייקטים בכיר בהיי טק, שינה איל כיוון, והוסמך כיועץ וסוכן משכנתאות מורשה במדינות וושינגטון, אורגון, קליפורניה, וטקסס (MLO-874253). f. כיום, איל מוצא סיפוק רב בעזרה לחברי הקהילה בקניית הנכסים הגדולים, היקרים, והמשמעותיים ביותר לעתיד משפחתם.
איל טרופן

Latest posts by איל טרופן (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

82 + = 91