ספר מהספריה הדיגיטלית

נראה לי שכולם כבר יודעים שבספרייה העירונית הקרובה למקום מגוריכם במחוז קינג, ניתן למצוא ספרים בעברית באגף השפות הזרות. החל מרבי מכר, סופרים ישראלים, מתורגמים, קצת לילדים ובני נוער ואפילו ספרי מתכונים ופוליטיקה. בספרייה העירונית של בלוויו ניתן למצוא את המבחר הרחב ביותר אך גם ברדמונד יש כמה מדפים מלאים. הכי פשוט להיכנס לקטלוג ולהזמין משם את הספר בו חשקה נפשכם, שיחכה לכם בסניף המועדף עליכם. ואם לא בא לי לחכות ומתחשק לי לקרוא ספר בעברית עכשיו ובזה הרגע? גם זה אפשרי.

בקטגורית הספרים הדיגיטלים או EBooks  ניתן למצוא כמה עשרות ספרים בעברית הניתנים להשאלה מיידית (במידה וזמינים כמובן) לקריאה בנייד או בטאבלט. כל שעליכם לעשות הוא להצטייד באפליקצייה המתאימה. אתר הספרייה ממליץ על שתי אפליקציות:

OverDrive

Libby

באופן אישי, על טלפון האנדרואיד הקשיש שלי, OverDrive לא הצליחה לפתוח ספרים בעברית, רק באנגלית. אך Libby הצליחה בכיף. מצד שני, ב OverDrive קל יותר לחפש ולשאול ספרים. אזהרת מסע נוספת, הממשק של שתי האפליקציות (הן מאותו בית יוצר) ושל אתר הספרייה העירונית, אינו ידידותי במיוחד למשתמש. הצטיידו בחצי שעה וסבלנות כדי להתקין את אחת האפליקציות ולחבר אותה לחשבון הספרייה שלכם ואז לחפש את הספרים בשפה העברית. ברגע שתצליחו לשאול ספר אחד זה יהיה קל יותר והספרייה כבר תציע לכם ספרים נוספים בעברית. לאחר הורדת הספר למכשיר, הוא זמין לקריאה במשך שלושה שבועות, אחר כך, אם לא תאריכו את ההשאלה, הוא יוחזר אוטומטית לספרייה, פיצ'ר נחמד לשכחנים.

כרגע יש במאגר הצנוע מגוון אקלקטי למדי של ספרים, החל מרומנים ישראלים מקוריים של מירה מגן, סייד קשוע, וורד שנבל ועד מתורגמים כמו "כשניפגש שנית" של קריסטין הרמל, ו"מבוך הרוחות" של קרלוס רואיס סאפון, ויש גם ספרי מתח של הרלן קובן, סדרת "אגדה" לבני הנעורים (סוג של "משחקי הרעב") מבחר נאה של רומנים רומנטיים קלילים ואפילו רומנים אירוטיים, כולל אחד תוצרת כחול-לבן, מוצלח למדי, בשם "צוף".

והשוס הגדול, אחרי שהתגברנו על כל המכשולים הטכנולוגים – יודעי ח"ן גילו לי שהספריות הציבוריות בישראל משתמשות גם כן בשתי האפליקציות הנזכרות לעיל… כל שעליכם לעשות הוא להתחנף לקרוב משפחה או ידיד בארץ כדי שיעניקו לכם את הגישה לחשבון הספרייה העירונית שלהם (מספר משתמש וסיסמא…) כך תוכלו לשאול בכיף ספרים בעברית בניכר. גילוי נאות, עוד לא ניסיתי בעצמי ואם זה לא חוקי אז גם לא המלצתי שום דבר… סתם, שמועה ששמעתי…

קריאה נעימה!

 

 

Hagit Galatzer

Hagit Galatzer

חגית גלצר, עורכת וכותבת ראשית בסיאטלון, במקור מושבניקית מנווה-מבטח והיום מתגוררת באיזור סיאטל. עובדת במשרה תובענית אך מתגמלת שנקראת "בעל ושני ילדים" ובשעות המועטות שנותרו גם בהי-טק. מנסה לשמור על כושר אך מבלה את מרבית היום על כיסאות שונים. אוהבת לקרוא וגם לאכול אוכל בריא וטעים, בעיקר כשמישהו אחר מכין ומסדר אח"כ את המטבח.
Hagit Galatzer

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

3 + 7 =