אדם זר מאת הרלן קובן

אמריקה, עיר פרברית של המעמד הבינוני ומעלה. בתים רחבי ידיים שערכם עולה בהתמדה ואורח חיים נוח שאחזקתו מצריכה עבודה תובענית בעלת משכורת נאה. בתי הספר מככבים בראש רשימת בתי הספר הטובים של המדינה. טובים כל כך עד שאין צורך לשלוח את הילדים לבתי ספר פרטיים. אחר הצהריים הולכים הילדים לחוגי ספורט. אלו לא סתם חוגים להעברת הזמן או שמירה על כושר ופעילות ספורטיבית, מדובר על תוכנית חיסכון והכנה לקולג'.

יודעי דבר המכירים את השיטה מוודאים מבעוד מועד שילדיהם יפנו לאפיקי הספורט המתאימים. פוטבול, בייסבול וכדורסל זה נחמד, אבל גם פופולרי ולכן מקטין את סיכויי ההצלחה. הקולג'ים האייכותים בארה"ב המכונים אייבי ליג (ליגת הקיסוס ואל תשאלו אותי למה, אולי על שם צמח הקיסוס המטפס על קירותיהם) כמו פרינסטון, הארוורד וקולומביה, מחפשים בנרות ספורטאים מצטיינים לאיוש הנבחרות בתחומים הקצת פחות מוכרים כמו סייף, חתירה בסירות ארוכות או לקרוס.

לקרוס הינו ספורט קבוצתי שבו השחקנים משתמשים במקל שבקצהו רשת כדי למסור ולתפוס כדור גומי קשיח במטרה להכניסו לתוך שער הקבוצה היריבה (מתוך ויקיפדיה). משחק הלקרוס המודרני הוא גרסה מעודנת של המשחק המקורי שהיה בעצם דרך ליישוב סכסוכים אלימים בין צעירי השבטים האינדיאנים, ילידי צפון אמריקה.

ספרו המותח של קובן נפתח בערב השיבוצים לקבוצת הלקרוס של בית הספר התיכון המקומי. כל ההורים המעורבים מתייצבים כדי לוודא שילדם הוצב בקבוצה המתאימה. כאמור, הצטיינות בקבוצה משמעותה אולי מלגת כניסה לקולג' יוקרתי, ומשם סלולה הדרך לעבודה מכניסה שתאפשר מגורים בבית נאה בשכונה פרברית של המעמד הבינוני ומעלה… או במילים אחרות – החלום האמריקני.

אדם פרייס נמצא שם בכלל בגלל אשתו קורין, היא ההורה המעורב בבית ובעלת תפקיד בוועד ההורים של קבוצת הלקרוס, אך באותו ערב היא בהשתלמות מורים ואדם ממלא את מקומה. בסתר ליבו אדם בז לאבות ולאימהות המתערבים, הדוחפים את ילדיהם ללא ליאות, אך בעצם הוא אינו שונה מהם בהרבה. קצת לפני הכרזות השיבוצים, ניגש אליו אדם זר ומגלה לו סוד מטלטל הקשור באשתו. מכאן והלאה חייו המסודרים נקטעים באחת.

קצת נוסחתי אבל זורם וקריא ומעולה לטיסות.

להשאלה מן הספרייה, לחצו כאן.

For the English version, click here

Hagit Galatzer

Hagit Galatzer

חגית גלצר, עורכת וכותבת ראשית בסיאטלון, במקור מושבניקית מנווה-מבטח והיום מתגוררת באיזור סיאטל. עובדת במשרה תובענית אך מתגמלת שנקראת "בעל ושני ילדים" ובשעות המועטות שנותרו גם בהי-טק. מנסה לשמור על כושר אך מבלה את מרבית היום על כיסאות שונים. אוהבת לקרוא וגם לאכול אוכל בריא וטעים, בעיקר כשמישהו אחר מכין ומסדר אח"כ את המטבח.
Hagit Galatzer

Latest posts by Hagit Galatzer (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

79 − 73 =