למה לכבות מזגן אם אפשר להדליק תנור?

כזה אני רוצה!

קיץ שמשי עם טמפרטורות גבוהות מן הרגיל שורר בסיאטל. פריטי לבוש כגון גופיות ושמלות קצרצרות שהיו קבורים במעמקי הארון יוצאים פתאום לאור ונלבשים בשמחה, כי על ג'ינס אין בכלל מה לדבר. בימים טרופים אלו, ממש כיף לי בעבודה הממוזגת ואני חרדה מסוף היום כשצריך לחזור הבייתה, אל הכבשן הלוהט. לצערי הרב, ביתנו חסר את אחת ההמצאות הגדולות של האנושות – המזגן. במקומו יש לנו מעין שואב-רוח שאמור להוציא את האויר החם אל הגג או משהו כזה. השואב הנ"ל מטרטר ומרעיש כמו מטוס סילון בשעת ההמראה וכתופעת לוואי מצליח לצנן את הבית במעלה אחת שלמה, פרנהייט.

בצוק העיתים רכשנו בקוסקו מזגן נייד לחדר השינה. למרות היותו רהיט מכוער בצורה יוצאת מגדר הרגיל, דווקא מצליח המזגן הקטן לקרר ואף להקפיא היטב את החדר. אבל ולא האמנתי שזה יתכן פיזיקלית, המזגן מרעיש אף יותר משואב האויר המפלצתי! ברוב יאושנו הדלקנו אותם בו זמנית, שילחמו בינהם והחזק ישרוד.

השבוע פגשתי שכן חדש שעבר לאיזור ממדינה דרומית. השכן סיפר בפליאה מהולה ביאוש קל איך כשנכנסו לבית השבוע, מיד הפעילו את המזגן, או מה שהיה נראה כמו מזגן – טרמוסטט דיגיטלי מהודר שמחובר למנוע אימתני שיושב בגאראג'. מכיון שקור לא יצא, הניחו שהמזגן מקולקל או ברח לו הגז והתקשרו בעצבים לטכנאי שמספרו היה מודבק על המכשיר. למרבה המבוכה הסתבר שמדובר במערכת החימום המרכזי. "איך זה יכול להיות שאין בבית מזגן?" תהה השכן בצער "ובכלל, חשבתי שבסיאטל מעונן וגשום כל הזמן!" אכן, לאלוהי ההתחממות הגלובלית פתרונים.

 

Hagit Galatzer

Hagit Galatzer

חגית גלצר, עורכת וכותבת ראשית בסיאטלון, במקור מושבניקית מנווה-מבטח והיום מתגוררת באיזור סיאטל. עובדת במשרה תובענית אך מתגמלת שנקראת "בעל ושני ילדים" ובשעות המועטות שנותרו גם בהי-טק. מנסה לשמור על כושר אך מבלה את מרבית היום על כיסאות שונים. אוהבת לקרוא וגם לאכול אוכל בריא וטעים, בעיקר כשמישהו אחר מכין ומסדר אח"כ את המטבח.
Hagit Galatzer

Latest posts by Hagit Galatzer (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

26 − 23 =