חלומות

Photo by Pixabay

נוסעת באוטובוס חזרה הביתה אחרי יום עבודה ארוך. העיניים שלי נעצמות לרגע ואני כבר במקום אחר. 

בחלום שלי אני בסופר פארם עם המתבגרת שלי. היא התעניינה  בקרמים ובאיפור, את העין שלי, לעומת זאת, תפסו דווקא נעלי בית מזעזעות אבל נוחות. פניתי להסתכל עליהן מקרוב וכשהסתובבתי לא ראיתי יותר את הבת שלי. באותו רגע ממש, אזעקת שריפה.

כל האנשים בחנות נוהרים החוצה, רק אני מסתובבת בחנות מחפשת אחריה מיואשת. על הגב שלי תיק כבד מאוד, שאני לא מורידה משום מה. לבסוף אני רואה אותה, סוחבת כמות עצומה של דוגמיות שקיבלה מתנה. אני לוקחת ממנה את הדוגמיות ואומרת לה לצאת מיד. 

האזעקה ממשיכה לצלצל, חוץ ממני החנות ריקה. בבת אחת הכל מתמלא עשן ואני כבר לא בטוחה באיזה כיוון הדלת. התיק הכבד והידיים המלאות מאטות אותי ואני מנסה לדחוף עם הגוף את מה שאני חושבת שהוא הדלת החוצה, ללא הצלחה. 

מתקשה לנשום, ובמצמוץ עיניים הבא אני מתעוררת מבוהלת בתוך האוטובוס הלא ממוזג והמחניק ביום החם הזה. הגב שלי כואב, בעצם, בגלל תנוחת השינה הלא מוצלחת. וברקע עדיין שומעים סירנה של מכבי אש מתרחקת. האוטובוס הספיק בינתיים להגיע לשערי סיאטל ונמצא על הגשר לכיוון הבית. 

כשהגבול בין החלום למציאות עדיין מטושטש, אני מנסה לפענח מה החלום מנסה לספר לי על עצמי. פחד מהזדקנות? חרדת מוות? אולי חששות מהתבגרות הילדות? אולי יותר מדי עומס וסטרס? אולי אני מרגישה לכודה?

יכולים להיות הרבה נושאים, מלחיצים אחד אחד. אני נאחזת בנוף מסביב כדי להתאפס לאט לאט. המים הכחולים המנצנצים בשמש, הסירות החונות במרינה וקו החוף העירוני של סיאטל שהולך ומתרחק, מחזירים לי בהדרגה את השלווה.

ואז ראיתי אותו: לבן, גבוה ומרשים. הראות מאפשרת לראות רק את הפסגה שלו בבהירות, כאילו הוא פורץ מתוך העננים והוא מרחף לו בשמיים – הר הרייניר.  

עצמתי בכח את העיניים ואז פתחתי שוב, ההר עדיין תלוי שם על ענן ואני מסרבת להאמין למה שהעיניים שלי רואות. אבל לא, החלום הזה הוא המציאות. אני מחייכת, כי את החלום הזה אני מפענחת בקלות: "תתעוררי, החיים שלך חלום".

Fanny Ben-Noon

Fanny Ben-Noon

פאני בן נון. הגעתי לא מזמן לרדמונד עם בעלי ושתי הבנות. בארץ גרתי בצורן, ישוב קטן בצפון השרון. כותבת כדי לגלות מה עובר לי בראש.
Fanny Ben-Noon

Latest posts by Fanny Ben-Noon (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

+ 37 = 38