מארועי החודש שעבר

ירמי הבן של שריף גודמן Photo by Hagit Galatzer

ירמי קפלן, המשתבח עם השנים, הגיע לביקור נוסף בסיאטל, להופעה אינטימית בפרלור, בלוויו. ירמי גם קפץ והשתולל על הבמה עד שעפו לו המשקפיים, וגם הרביץ ביצוע אקוסטי מרגש ל"גלי", בין לבין, ירד אל הקהל, אמר שלום והחליק כיפים. תבוא תמיד לבקר ירמי!

סופר נני הישראלית מיכל דליות, ביקרה החודש בסיאטל והגישה הרצאה סופר מצחיקה וסופר מועילה. דברים חשובים שלמדנו:
– לא לסיים משפטי הוראות לילדים בסימן שאלה: "לך עכשיו למקלחת, טוב חמוד?"
– אין הבדל בין חיזוק חיובי לחיזוק שלילי. כל תשומת לב, צעקות או חיבוק, מחזקת התנהגות. אז שימו לב מה אתם מחזקים…
– יתרונותיו של החינוך הסובייטי – הורים בעלי חוט שדרה וילדים שיודעים למה לצפות… 
– מקלחת וארוחת ערב זה אובר-רייטד – ילדים צריכים להיות מלוכלכים ורזים… 

תודה לדנה! Dana Berenson ולהתראות בארועים הבאים

לא לכעוס ולא לרגוז, להגיד מה שיש לכם לומר ולהתרחק… Photo by Hagit Galatzer

החודש נערך יום המעשים הטובים, במסגרתו ובמסגרת אירועים נוספים, השתתפו בני נוער ישראלים במגוון פעילויות, מספרת דקלה רפלוביץ:

הקהילה שלנו מלאה בעשייה ובאנשים טובים שנותנים מעצמם לאחרים. רק ביום ראשון האחרון (25 במרץ) התקבצו עשרות בני נוער יהודיים וישראלים ברחבי סיאטל והסביבה במטרה לעזור, לשרת, להיות חלק מעולם טוב יותר ולתת מעצמם לקהילה היהודית. הפעילות התקיימה במסגרת ה- J-SERVE שארגן ה-JCC, וקבוצות בני הנוער נשלחו לארוז מצרכי מזון למשפחות נזקקות, לעבוד ולטפח את הגינה הקהילתית ב-JCC לארוז שמיכות לחסרי בית ועוד.

בני הנוער של תוכנית איתנים של ארגון ה- IAC לקחו חלק בעשייה מבורכת זו, והכינו סלסילות שי ליולדות ישראליות ויהודיות, שבימים אלו נשלחות לבתים. אריזת סלסילות השי, נעשתה כחלק מארוע האקתון מכונן שיזם ה-IAC. ארוע בו ניתנת לנוער הזדמנות לפתח, ליזום ולחלום פתרון לאתגר שניתן להם.

במסגרת יום המעשים הטובים ב-18 למרץ, בשיתוף פעולה עם ה-IAC, כתבו ילדי הצופים ברכות, הכינו סלסילות שי לכבאיי בלוויו ונהנו מביקור של חמישה כבאים שהדגימו והסבירו לכל קבוצה על עבודתם. במסגרת הפעולה, למדו החניכים גם על פעילות כוחות ההצלה של מדינת ישראל ברחבי העולם.

פרוייקט CHALLAH FRIEND, הינו פרוייקט מחבר בין אנשים. הרבנית רוחי פרקש מחב"ד בלוויו, יזמה את הפרוייקט בו מתנדבים מכינים את החלות בעוד מתנדבים אחרים מביאים את החלות למבוגרים שמרגישים לפעמים בודדים או למשפחות שחוו ארוע מטלטל והחלה או המחשבה עליהם, יכולות לעודד (משפחות שחווה אובדן, משפחות עם תינוק חדש במשפחה) מעבר למשלוח החלה, בעיקר עם החברים בגיל הזהב, החלה מזמינה ביקור, חברות ומנעימה את זמנם של הקשישים.

 

במסגרת קבוצת בני המצווה, דרך אל עצמי, למדו הנערים והנערות על תזונה נכונה, הכינו תפריט מזין ויצאו לסופר לקניית המצרכים המתאימים, תוך תשומת לב מירבית למרכיבי המוצרים. בתום הקניות, חזרו בני הנוער לאחד הבתים והכינו ארוחת מלכים בריאה ומזינה.

מאחלת לקהילה שלנו שנמשיך בעשייה ובערבות הדדית,

חג שמח

דקלה

 

Seatelon

Seatelon

סיאטלון, המקומון הישראלי של סיאטל והסביבה. במה ליוצרים מקומיים ובעלי עסקים בקהילה וכל המידע על הופעות מעניינות ואירועים קהילתיים בסיאטל והאיזור. צרו קשר והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, זה משתלם.
Seatelon

Latest posts by Seatelon (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

51 − = 46