את מדמיינת

אלה המילים שאמרה לי אמי לאורך כל חיי, בכל פעם שלא אהבתי את מה שאמרה או עשתה "את מדמיינת". כל כך הרבה פעמים נאמרו המילים האלה, מגיל צעיר ממש. מילים כאלה גורמות לילדה צעירה, לערעור מציאות, שהרי אם אמא אמרה, אז היא כנראה יודעת טוב יותר, ואולי מה שחשבתי שראיתי, לא ממש ראיתי, ואולי מה שחשבתי ששמעתי, לא ממש שמעתי. היום אני מבינה שלשימוש במילים בסגנון הזה יש מטרה אחת: שליטה. ברגע שמערערים מציאות, הרבה יותר קל לשולט לשלוט, כי הוא הרי "יודע הכי טוב, הכי מנוסה, ואת… את מדמיינת".

הספר השלישי שלי, "את מדמיינת", יצא בימים אלה לאור בארץ ובעולם, בעברית ובאנגלית. הוא חוצה יבשות, וגם תרבויות. נרקיסיזם יש בכל שכבת אוכלוסייה ובכל תרבות בעולם. בעקבות איומים על הוצאת הספרים (אחי, אחותי ואמי עשו יד אחת) ההוצאה התקפלה ובסופו של דבר אני מוציאה את הספר לאור בהוצאה עצמית. שם ההוצאה שלי הוא "בארניר הוצאה לאור" – והוא כולל בתוכו את כל בני משפחתי: ברק, אמנון, רועי, נדב, יותם, רויטל, שהם הגב האמיתי שלי.

הספר "את מדמיינת" עוסק אמנם בבנות לאימהות נרקיסיסטיות, אבל הוא יכול באותה מידה לעסוק בבנים לאימהות או לאבות נרקיסיסטיים.

החודש מגיע הספר לחנויות צומת ספרים, אנא חפשו אותו או בקשו מחברים בארץ. אם הוא לא שם, אנא הזמינו אותו, זאת הדרך לגרום לחנויות להזמין את הספר ולהחזיק אותו בחנות. אין לי מושג אם הספר יגיע לחנויות סטימצקי, המפיץ פנה אליהם אבל טרם קיבל תשובה. אשמח אם תיכנסו לחנויות של סטימצקי ותבקשו להזמין את הספר.

אמנם הספר מספר את הסיפור שלי, אבל הוא גם מסביר מה זה נרקיסיזם, איך זה מרגיש, מה זה אומר להיות ילד למשפחה כזאת, יחסים בין משפחתיים, יחסים בין אחים, מקומם של האבות במשפחות כאלה ועוד. הספר גם מסביר שיש תקווה וניתן להחלים.

לא ניתן יותר להתעלם מנרקיסיזם. הוא נמצא בכל מקום.

מצרפת מספר קישורים:

האתר שלי: www.revital-sh.com

ראיון בתוכנית משפחה גרעינית בגל"צ

ראיון בתחנת רדיו בלוס אנג'לס (באנגלית) 

קישור להורדת הספר באתר "עברית" 

חג חירות שמח! חירות השנה זה יותר מאשר לשבת לסדר, חירות השנה היא לדעת שאנחנו חופשיים בכל תחום בחיים שלנו.  

כל טוב, רויטל

 

 

 

 

Revital Shiri-Horowitz

מתגוררת באיזור סיאטל, נשואה ואם לארבעה בנים. סופרת, משוררת ובלוגרית. כתבה את הרומנים "בת עיראק", המבוסס על סיפור משפחתה ו"להתראות בקרוב".

Latest posts by Revital Shiri-Horowitz (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

47 − 43 =