פסטיבל הסרטים היהודי בסיאטל 2018

אלון אבוטבול וחברים Photo by Dani Weiss

להיכנס לאתר של ה – JCC ולמצוא שם את עצמי מחובקת עם עם אלון אבוטבול (!) ומיטב מחברי הקהילה הישראלית בסיאטל. לא זכור לי שקיבלנו תשלום על חוזה הדוגמנות הזה… בשנה שעברה, נהננו מאוד מערב הפתיחה של פסטיבל הסרטים היהודי בסיאטל וזוהי תמונת המזכרת שלנו. מענין מי יגיע לערב הפתיחה השנה?

הפסטיבל יערך השנה במהלך מרץ ואפריל, בסיאטל וגם באיסט-סייד, לבקשת הקהל. כבכל שנה יוצגו בפסטיבל סרטים מ'אנרים שונים, קומדיות, דרמות, סרטים דוקומנטרים ועוד, וכולם נוגעים בנושא משותף, יהדות\ישראל וכו'.

 לא נוכל למנות את כל הסרטים, את הרשימה המלאה וזמני ההקרנה תוכלו למצוא באתר הפסטיבל. אך נזכיר כמה מהסרטים הישראלים הבולטים שיוצגו:

3.10.2018 מכתוב – הפסטיבל יפתח בקומדית הפשע "מכתוב" עם צמד השובבים יוצרי הסדרה "עספור" גיא עמיר וחנן סביון. זוג עבריינים ירושלמים ניצלים בנס מפיגוע ומחליטים להיטיב את דרכם ולעזור לאנשים.

Trezoros 3.11.2018 – סרט דוקומנטרי מרגש על קהילת יהודי קסטוריה ביוון. חייהם השלווים של בני הקהילה הספרדית-יוונית מופרים לקראת סופה של מלחמת העולם השנייה. זהו גם סיפורה המרתק של משפחת אליאס, משפחתה של לאה ווטס, ישראלית מקומית, שמשתפת אותנו בראיון מיוחד.

3.11.2018 האופה מברלין – סרט ביכורים שזכה לשבחים. אופה ברלינאי מפתח מערכת יחסים מיוחדת עם אשת אהובו הישראלי שנהרג בתאונה.

3.12.2018 געגוע  – שי אביבי בלוק מזוקן, בתפקיד אב אובססיבי לבן שלא הכיר מעולם. סרטו של שבי גביזון שקיבל ביקורות מצויינות.

3.14.2018 מסתור – סרטו של ערן ריקליס. דרמת מתח וריגול עם נטע ריסקין המעולה (גיטי משטיסל). סוכנת מוסד מוצבת בדירת מסתור בגרמניה כדי לשמור על סוכנת לבנונית שזהותה נחשפה והיא עוברת סדרת ניתוחים פלסטיים, לשינוי חזותה.

3.15.2018 העדות – דרמת חקירה המבוססת על סיפור אמיתי. היסטוריון החוקר את רציחתם של יהודי כפר קטן באוסטריה במלחמת העולם השנייה נתקל בעדות שסודקת את זהותו ואת אורח חייו.

3.17.2018 סיפור אהבה ישראלי – סיפור אהבה טרגי על רקע ימי התום של קום המדינה, מבוסס על סיפור אמיתי. הסרט מוצג בחסות IAC SEATTLE

4.14.2018 שלום בוליווד – האם ידעתם שגם לבוליווד ולא רק להוליווד, יש קשר יהודי? רבות מהשחקניות שיסדו את הז'אנר המצליח היו ממוצא יהודי והסרט מספר את סיפורן. באנגלית.

4.15.2018 כבודו – ארבעה פרקים ברצף של סדרת הדרמה הישראלית המשובחת עם יורם חטב בתפקיד השופט המחוזי שחוצה את הקווים (תראו מופתעים….) 

Seatelon

Seatelon

סיאטלון, המקומון הישראלי של סיאטל והסביבה. במה ליוצרים מקומיים ובעלי עסקים בקהילה וכל המידע על הופעות מעניינות ואירועים קהילתיים בסיאטל והאיזור. צרו קשר והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, זה משתלם.
Seatelon

Latest posts by Seatelon (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

81 − 71 =