אז באיזה כלים כדאי להשתמש לגינון?

אם הגינות שלכם מצועוצעות, עם אדמה רכה, נוחה שהביאו אותה ממקום אחר, כמו כמה שכונות "עירוניות"  שיש כאן לידי, אז רוב הכלים שתמצאו בחנויות יתאימו לכם. אני כבר שברתי, ריסקתי ועיקמתי המון כלים, שפשוט לא בנויים לשטח "פראי" כמו הגבעה שאני גר בה. רוב הסיכויים שגם לא תצטרכו טרקטור בבלויו וקירקלנד. בתמונה, הטרקטור של הרולד השכן שהשאלתי כדי לחרוש שטח אחד. אז באיזה כלים כדאי להשתמש?

לעבודת גינון רגילה, יש לי שלישיית כלים נבחרת, שאני משתמש בהם כל הזמן. מימין, מין מעדר שנראה כמו חצי מכּוש, מצאתי אותו ב"מכירת חצר" ב 2$, איתו אני עודר כל הזמן כי האדמה שלי מלאה בסלעים. בגבעה בה אני גר, איפה שאני לא מכה יש אבנים מכל מיני סוגים וגדלים. יש אפילו שרידי סלעים ענקיים בחצר (בתמונה ברקע), שזקני הרחוב סיפרו לי שה"חלוצים" פוצצו אותם בדינמיט בימי המערב הפרוע.

להוצאת אבנים גדולות במיוחד, יש עוד כלי חשוב (באמצע התמונה) שאני לא בטוח איך קוראים לו.זהו  מוט ברזל כבד, מין לוֹם ארוך, ששוקל כמה קילו. איתו אני מנער ומוציא אבנים וסלעים שאי אפשר להוציא עם מעדר.

אחרונה חביבה… משמאל בתמונה, הטוריה שהגיעה הנה בטיסה מכפר ויתקין עם עצירה בניוארק. עוד בימים לפני אסון התאומים, כשעוד אפשר היה להכניס למטוס כל מיני כלי מתכת מוזרים (אני לא הצלחתי למצוא כאן טוריה בשום חנות כלי עבודה). אחרי שסיקלתם את כל הסלעים, זה יופי של כלי לעדור בו ולעשות גומות.

נבחרת כלי העבודה של ערן Photo by Eran Ben Sira

Eran Ben-Sira

Eran Ben-Sira

עֵרָן בֵּן-סִירָא גר באיזור החקלאי, כפרי, שליד אולימפיה ופורט לואיס, וושינגטון. עובד ברייניר במשרד נדל"ן. כותב מנסיונו האישי בגידול ירקות ופירות. מקווה לתת השראה לקוראים, לצאת החוצה לאויר הצח ולשתול איזה ירק, פרי או תבלין בגינה או במרפסת.
Eran Ben-Sira

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

13 − = 12