עיקרי חוק המס החדש על קצה המזלג

ב -22 בדצמבר 2017 חתם הנשיא טראמפ על חוק המס ההחדש. ההוראות יחולו על שנות המס 2018 עד 2025. לאחר מכן החוקים הנוגעים ליחידים חוזרים לקדמותם. האם השינויים בחוקי המס יגרמו לנו לשלם יותר או פחות? תלוי… כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע, להבין מה השתנה ולפעול בהתאם. להלן חלק מהשינויים העיקריים בחקיקה שישפיעו על יחידים החל משנת 2018.

 

ניכוי סטנדרטי
זוג נשוי בדו"ח משותף 24,000$
יחיד או נשוי בדוח נפרד 12,000$
ניכויים אישיים
לא מותרים ניכויים אישיים (exemptions) עבור ילדים, אלו הוחלפו בזיכויים נדיבים יותר עבור ילדים.

זיכויים עבור ילדים
זיכוי מס עבר ילדים מוכפל מ-1,000 ל -2,000 דולר עבור כל ילד מתחת לגיל 17.
קיימות מגבלות הכנסה של ההורים לקבלת הזיכוי.

לאלו שמגישים ניכויים פרטניים itemized במקום ניכוי סטנטרטי
מסים מקומיים – לזוג בדו"ח משותף, ניתן לנכות עד $ 10,000 עבור מס רכוש מקומי ומיסים על הכנסה מקומית כגון מיסי הכנסה של מדינה או מיסי מכירה, כגון מס המכירה שיש לנו בוושינגטון.

ניכויים מפורטים שונים –miscellaneous הניכויים השונים, שהיו כפופים לסף של 2% מהכנסה ברוטו, כולל הוצאות עסקיות לטובת המעביד, אינם ניתנים לניכוי החל מ2018.

ריבית על משכנתא – ניתן לנכות ריבית על המשכנתא עם יתרה של לא יותר מ 750,000$ ($375,000 עבור זוג נשוי המגיש דו"ח בנפרד) שמטרתה היא לקנייה או שיפוץ בית.
עבור חוב משכנתא שנוצרה לפני 16 בדצמבר 2017, המגבלה הקודמת של מיליון דולר תמשיך לחול.
ריבית על משכנתא שניה מסוג home equity –החל מ2018 , לא ניתן לנכות על הריבית למשכנתא זו.

הוצאות מעבר Moving —החל מ2018 הוצאות מעבר לא מוכרות, אם העובד משלם עבורם. אנו מצפים שעובדים יצטרכו החל משנת 2018, להכנס למשא ומתן מחודש עם המעביד במטרה לשכנע את המעביד לשלם עבור הוצאות המעבר או הוצאות עסקיות שונות שעדיין מוכרות למעביד.

החוקים החדשים מצריכים "מחשבה מחדש": לדוגמא, בדיקת מצב המשכנתא לפני קניית בית או בבדיקת ההזדמנות לארגן מחדש הלוואות קיימות כדי להינות מהטבות המס המקסימליות לפי הגדרות החוק. בנוסף, יתכנו מצבים שעובדים יחליטו לפתוח עסק עצמאי ואו להציע למעביד את שירותיהם כקבלני משנה. יתכן שמצב זה יעזור לעובדים לנכות יותר הוצאות עסקיות (כבעל עסק) וגם להנות מהניכוי החדש של 20% על הכנסה מעסק.

הכנסות מעסק
באופן כללי החוק מעניק ניכוי של 20% להכנסה מעסק. לצערנו,החוק עמוס במגבלות שונות ומשונות כגון: רמת ההכנסה המשפחתית, המשכורות המשולמות לעובדים בעסק, סוגי הכנסה ומקור ההכנסה (ארה"ב או חו"ל) המיוצרות בעסק, ההון המושקע בקניית נכסים והעיסוק המקצועי של בעל העסק.  לדוגמא, בעלי מקצועות חופשיים כגון רופאים, עורכי דין, ורואי חשבון אינם זכאים לניכוי ברמות הכנסה גבוהות. לעומת זאת, אדריכלים ומהנדסים כן זכאים לניכוי וכן הכנסות משכר דירה (בתנאים מסויימים) למרות שלא נחשבות בד"כ ל"עסק" וגם לא מייצרות תעסוקה.

השינויים בחוק הם אכן מרחיקי לכת. אנו ממליצים לכל אדם שיש לו עסק או חושב לפתוח עסק עצמאי, או שיש בבעלותו נכסים להשכרה, השקעות בורסאיות וכדומה, לפנות למומחה בתחום ולקבל הנחיות לגבי הצעדים הנדרשים לקבל את הטבות מקסימליות בהתאם לחוק החדש.

Josh Yeyni

Josh Yeyni

ג׳וש ייני, תושב בלוויו, וושינגטון. מתכנן פיננסי, יועץ השקעות ורואה חשבון מוסמך עם ניסיון של יותר מ 25 שנה. תושב רחובות לשעבר ובוגר אוניברסיטת תל-אביב בחשבונאות וכלכלה. כותב נלהב בעברית ורואה את יעודו בהנחייה פיננסית לישראלים במעגלי החיים ובמסע הרילוקיישן.
Josh Yeyni

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

+ 77 = 79