חופשת החורף: האימה

שקית הפתעה לשעה של הנאה Photo by Lilach Geppert

הנה זה מגיע, חופשת החורף עוד שנייה פה. עד שהתרגלנו לשיגרה, התמודדנו בהצלחה עם מטריצת החוגים, בנינו לו"ז מסודר ועכשיו יוצאים לחופשה. הנה כמה עצות איך לצלוח את החופש בשלום:

תכנון מוקדם: קשה "לזרום" עם ילדים. תכננו את החופשה לפרטי פרטים ושתפו את ילדיכם. ככל שאי הוודאות תקטן, כך יגבר הסיכוי להצלחת החופשה!

התאמת החופשה לילדים: אין מה לעשות, אם יוצאים עם ילדים לחופשה צריך להתחשב בהם. נסו להתאים את החופשה לגילאי הילדים, לא להעמיס יותר מדי פעילויות באותו היום גם אם מדובר בפעילויות עבור ילדים., בדרך כלל, פארק שעשועים אחד יספיק, ואין צורך להרבות באטרקציות. אם אתם מתכננים נסיעה ארוכה, נסו לחלק אותה בצורה שתתאים לילדים, ותכננו היטב גם את הדרך ליעד ולא רק את החופשה ביעד עצמו. דאגו לחטיפים ונשנושים ואל תסתמכו רק על מסעדות, במיוחד עם ילדים בעלי העדפות קולינריות ספציפיות.

טיסה/נסיעה ארוכה: לטוס או לנסוע שעות ארוכות עם ילדים יכול להיות מאתגר. השעות הארוכות שבהן יושבים בחלל קטן, וצפוף, יכולות להיות קשות לילדים (וגם למבוגרים).

זכרו להביא איתכם לטיסה כמה דברים חשובים: נשנושים, בגדים להחלפה, שקיות ניילון, מגבונים לחים ותרופת הקסם ללחץ באוזניים: סוכריות על מקל. מציצת הסוכריה מקלה מאוד את הלחץ באוזניים בהמראה ובנחיתה, וגם מעסיקה את הילד למספר דקות. אל תשכחו לקחת לילד חפצים שהוא אוהב וקשור אליהם: מוצץ, בובה שהוא אוהב, ספר אהוב, או כל דבר אחר שיתן תחושה נעימה. הייתי ממליצה גם להביא שמיכה וכרית קטנה במיוחד אם אתם טסים בטיסה לילה, ואתם לא עמוסים מדי בחפצים (יכול להיות דבר כזה?) וכמובן לא לשכוח תיק תרופות.

אטרקציות: הרבה ילדים יכולים לבלות שעות עם אייפד או מכשיר דיגיטלי אחר, הקפידו שהמכשיר יהיה טעון ואם מדובר בטיסה ארוכה – הצטיידו בסוללה רזרבית. אתם תברכו את הסוללה הזאת כשהילד יפרוץ בבכי כי האייפד שבק חיים באמצע הסרט.

"שקיות הפתעה": הכינו כמה שקיות זיפ-לוק כשבכל אחת פעילות קטנה אחרת, פאזל קטן, כמה מכוניות, משחק הרכבה פשוט ועוד. הנה דוגמא ל"שקית הפתעה" כזאת, ובפינטרסט תוכלו למצוא עוד הרבה רעיונות.

לנסיעה באוטו הייתי ממליצה להביא כמה חוברות עבודה או צביעה וצבעי עיפרון – לא טושים שיכולים ללכלך את האוטו. אל תסתמכו על הרדיו (במיוחד אם עוברים מדינה או עוברים באיזור ללא קליטה). קחו עמכם דיסקים אהובים או מכשיר להשמעת מוזיקה. הצטיידו "audio books", אם הסיפור יהיה מעניין לקהל השומעים, הנסיעה תעבור בנעימים.

שתהיה לכולנו חופשת חורף נעימה ונתראה בשנה הבאה!

לילך.

Lilach Geppert

Lilach Geppert

לילך גפרט-שפירא, פסיכולוגית, מדריכת הורים ומנחת קבוצות. מאבחנת ומטפלת בפרחי באך. מלווה תהליכי התפתחות אישית ליחידים ומשפחות.
Lilach Geppert

Latest posts by Lilach Geppert (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

+ 20 = 30