שנה טובה של עשייה ונתינה

תמונה מקורית באדיבות הציירת יעל נעמן Photo and Art by Yael Naaman

התכוונתי לכתוב פוסט שנון על משחק ההישרדות המקומי ששמו "היכן נעשה את ראש השנה?". האם הברית שכרתתם בפסח החזיקה מעמד? או שמא הודחתם מהמירוץ לטובת משפחה אחרת? או גרוע מזה, בעלי הברית שלכם חזרו לארץ בחוצפתם… אבל ציניות בצד, שנה חדשה מתחילה וזהו זמן לאופטימיות, מחשבות חיוביות וגם חסד ונתינה.

כרגע, תושבים ביוסטון, טקסס וביניהם חברי הקהילה הישראלית והיהודית, מתמודדים עם אסון טבע רחב היקף וזקוקים לעזרתנו. ניתן לעזור במשלוח ציוד ובגדים, אירוח משפחות וכמובן, תרומה כספית. ניתן לעזור דרך IAC או חב"ד.

אופציה לפעילות התנדבותית מקומית, שיש בה גם עשייה משפחתית וגם ערך חינוכי, היא התנדבות בבנק המזון של ה – JFS. ארגון Jewish Family Services, עוזר לכל מי שנזקק באיזור, אך יש לו אחריות מיוחדת לנזקקים יהודים וזה כולל בנק מזון שמכיל גם מזון כשר.

לאירוע המיון והסידור השנתי של הבנק מגיעים המוני מתנדבים הממיינים כמויות עצומות של מזון לפי קטגוריות ומסדרים במחסן גדול. כל מתנדב מביא עימו שתי שקיות מצרכים (אפשר יותר…) המצטרפות לתרומות אחרות של ארגונים ויחידים. הפעילות מתאימה מאוד לילדים, לא קטנים מדי (גיל 6 ומעלה) שכן העבודה נעשית במחסן ענקי וההמולה רבה.

פעילות אחרת שמתאימה לילדים בכל גיל, היא הכנה וחלוקה של סלי מזון לראש השנה. הילדים מכינים שנות טובות וכרטיסי ברכה מאויירים ואז עוזרים בהכנת סלי מצרכים גדושים כל טוב. אפשר רק להכין את הסלים ואפשר גם לסייע בחלוקתם לנזקקים. שוב, שיעור מאלף בנתינה והכרת תודה על מה שיש לנו ונלקח לפעמים כמובן מאליו.

אור, בן ה-13, חווה ממקור ראשון את ההבנה שהשפע המערבי שבו זכינו לחיות, אינו בנמצא בכלל עבור אנשים רבים במדינות אחרות. אור הצטרף למשלחת התנדבות ברפובליקה הדומיניקנית ומספר את חוויותיו במסגרת מדור חדש בסיאטלון: סיאטלון לנוער! טורים וכתבות מאת בני נוער ישראלים באיזור סיאטל. עוד בסיאטלון לנוער, אליה בת ה-16 שהגיעה לכאן רק לפני מספר חודשים, משתפת בחוויותיה.

קריאה נעימה ושנה טובה!

 

Hagit Galatzer

Hagit Galatzer

חגית גלצר, עורכת וכותבת ראשית בסיאטלון, במקור מושבניקית מנווה-מבטח והיום מתגוררת באיזור סיאטל. עובדת במשרה תובענית אך מתגמלת שנקראת "בעל ושני ילדים" ובשעות המועטות שנותרו גם בהי-טק. מנסה לשמור על כושר אך מבלה את מרבית היום על כיסאות שונים. אוהבת לקרוא וגם לאכול אוכל בריא וטעים, בעיקר כשמישהו אחר מכין ומסדר אח"כ את המטבח.
Hagit Galatzer

Latest posts by Hagit Galatzer (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

+ 83 = 90