בית הספר לעברית של חב"ד בלוויו

יצירת זהות Photo by Alyssa Braunstien

חוזרים לבית הספר, לחוגים ולשגרה, ומה לגבי לימודי עברית? שפה היא חלק מרכזי מהזהות שלנו. בישראל הזהות הישראלית-יהודית נמצאת באויר, החל מקבלת שבת בגן, אווירת השקט הקסומה בשישי אחר הצהריים, חופשים בחגים וכמובן השפה העברית, שפת התפילות והשירים וגם שפת הסלנג ומערכונים של הגשש. ילדנו שגדלים כאן מדברים רוב הזמן אנגלית, והזהות שלהם? שאלה טובה…

בית הספר לעברית של חב"ד בלוויו מציע בוקר שלם של לימודי עברית וחיזוק זהות ושייכות בכרטיס אחד. גם שיעור עברית קבוצתי מותאם לגיל הילד וגם פעילויות כיף ויצירה בנושאי חגים, יהדות ומסורת. והבונוס  להורים, שעתיים וחצי של שקט, זמן לקפה, סידורים, כושר או מה שרוצים.

מספרת דניאלה, אמא של טליה (14) גיא (12) וסתו (6): שלחנו את הילדים לחב"ד בלוויו כי רצינו מסגרת יהודית עם שפה עברית. בנוסף, אנו מכירים את הרב פרקש ואשתו רוחי הרבה שנים ומאוד מעריכים את מה שהם עושים עבור הקהילה. כשטליה חזרה מחב"ד לראשונה בגיל חמש, היא סיפרה לי באוטו "טוב שרשמת אותי לפה, אני חושבת שהילדים האלה הם כמוני…" הבנתי שהיא הרגישה שייכת. מבחינתנו זו הצלחה.

כיף וחיוכים בבית הספר לעברית של חב"ד Photo by Alyssa Braunstien

מספרת מאיה, אמא של בן (12), רון (9) וטל (7): חשוב לי שהילדים יקבלו ערכים יהודים, ילמדו על החגים, תורה ועברית כמובן. בחב"ד מקבלים הכל. לילדים קצת קשה עם הרעיון של ללמוד ביום ראשון אבל הם יוצאים משם עם חיוך על הפנים, שמחים ונהנים. אנחנו כבר שנה חמישית בחב"ד בלוויו, זה ממלא לנו את ימי ראשון החורפיים, בבוקר חב"ד ואחר הצהריים בצופים.

רוחי פרקש, מנהלת בית הספר ומחנכת עם וותק של 23 שנה, משתפת: מטרת בית הספר להעניק בסיס יציב של ידע וערכים בכל מה שקשור ליהדות ועברית בשילוב כיף ופעילויות מגוונות. הבסיס האיתן הזה מעניק לילדים תחושת שייכות עמוקה למשפחה ולקהילה, ותחושת גאווה בהיותם יהודים שתלווה אותם בהמשך הדרך.

בבית הספר כ-20 מורות ועוזרות הוראה שמלמדות 9 כיתות בגילאי גן חובה ועד כיתה ז', כולל קבוצות מיוחדות לדוברי עברית. אורית קידר, מורה מנוסה לעברית ומרכזת לימודי העברית, מספרת "אני אוהבת לעבוד בבית הספר של חב"ד, האווירה נעימה ונינוחה ומקבלים כל אחד איך שהוא". אורית מתרגשת לפתוח את שנת הלימודים החדשה, "כל שנה יש יותר ויותר תלמידים והרבה ישראלים, זה מאוד מרגש. לראות את הילדים שמחים מיצירה שהכינו, לשמוע אותם מספרים להורים על סיפור תנ"כי שלמדו, זה מחמם את הלב."

לימוד חווייתי דרך הידיים והבטן Photo by Alyssa Braunstien

האתגר הגדול שלנו הוא להספיק את הכל, אומרת רוחי. יש המון תוכניות, חומר ויעדים לכל קבוצת גיל, אבל חשוב לנו לשלב גם כיף ומשחקים. הילדים מקבלים הרבה תוכן בפעילויות חוויתיות, אפיית עוגיות וחלות, סדנאות מיוחדות לחגים כמו היכרות עם שופר, הכנת שמן זית וחנוכיות, קרנבל פורים, הכנת מצות, ו"אוהל אברהם" ארוחה מיוחדת שהילדים מכינים בעצמם ומזמינים את ההורים.

בנוסף לעדכון וגיוון של כל תוכניות הלימוד, מעניק השנה בית הספר תשומת לב מיוחדת לגילאי 12-13 ולתוכנית בני המצווה. זוהי תוכנית הדגל של בית הספר הכוללת פעילות דו-שנתית ששיאה בטקסי בר ובת מצווה מרגשים, המסמלים כניסה לעולם המבוגרים היהודי. דגש מיוחד ניתן להתנדבות ותרומה לקהילה עם ביקורים בבתי אבות ובבנק מזון מקומי. הפעילות נערכת בקבוצות נפרדות לבנים ולבנות, המאפשרות מרחב בטוח בגיל רגיש זה, אך להתנדבות ולטיולים נוסעים ביחד, כולל אטרקציית סוף השנה האהובה: ביקור בפארק מים!

הכנת אוזני המן בקבוצת בני ובנות המצווה Photo by Alyssa Braunstien

מספרת איריס, אמא של גיא (13) ותומר (13): חב"ד מבחינתי זה בית, בני הזוג פרקש יוצרים אוירה טובה ונעימה. לקראת שנת הבר מצווה של ילדי רציתי לשלב לימודי תורה ועברית. העדפתי לימודים בחברותא, בקבוצה, כי זה פותח את הראש ומחזק לראות עוד ילדים שעוברים את אותו תהליך. חגיגת בר המצווה נערכה גם כן בחב"ד והרגשתי מאוד מעורבת. הילדים היו מוכנים ומלאי ביטחון כשעמדו מול כולם וקראו בתורה. גם אחרי בר המצווה המשיכו ללכת לשיעורים, זה נתן להם תחושת שייכות וזהות. מבחינתי חב"ד עושים את העבודה!

ההרשמה לבית הספר לעברית של חב"ד בלוויו (ליד קניון הקרוסרואדס) בעיצומה!

ימי ראשון בבוקר 9:40-12:30, החל מהעשירי בספטמבר

הרשמו היום והזכירו את הסיאטלון לקבלת הנחת רישום מוקדם

Sponsored ad by Hagit Galatzer

Sponsored ad by Hagit Galatzer

בואו להכיר חברים בקהילה הישראלית שהם גם בעלי עסקים קטנים ומקומיים. למה לנסוע רחוק? הכל נמצא כאן קרוב, עם חיוך ידידותי מסביר פנים ובעברית כמובן.
Come meet members of the Israeli community who are also local business owners. Why search far? Everything is here close to home, with a friendly and welcoming smile
Sponsored ad by Hagit Galatzer

Latest posts by Sponsored ad by Hagit Galatzer (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

2 + 6 =