ישראלים-אמריקאים בסיאטל – קהילה מקומית ויוזמת

תמונת הבית של קהילת ה"ישראלים בסיאטל" בפייסבוק Photo by Dana Berenson

החודש קל יחסית להרגיש ישראלי באיזור סיאטל. כל יום כמעט יש אירוע קהילתי, טקס, ערב גאלה, הרצאה, פיקניק, קומזיץ, מסיבת ריקודים ואפילו ערב טד בעברית (עוד מידע בלוח האירועים). זה לא מובן מאליו ולא קורה מעצמו. ארגונים ומתנדבים רבים עוסקים במלאכה, יוזמים, מפיקים ומרימים וראויים להערכה והוקרה. ואנשי הקהילה הישראלית מצביעים ברגליים, מגיעים לאירועים ומשתתפים ורוצים עוד. וגם זה לא מובן מאליו. הילדים שגדלו כאן ולא תמיד מתחברים לתכנים הישראלים וצריך ל"שכנע" אותם להגיע. ימי הזיכרון והחגים שמתרחשים בסתם עוד יום של חול באמריקה ומתחרים עם ביה"ס, עבודה וחוגים. בקיצור, לא פשוט ומורכב וחלק בלתי נפרד מן הזהות שלנו כישראלים-אמריקאים.

שאלות של זהות וקהילה מקומית מעסיקות אותי הרבה לאחרונה. בקרוב יסתיים המחזור הראשון של תוכנית גוונים בסיאטל, תוכנית העשרה סדנאית-חוויתית, שזכיתי להיכלל בה. בתוכנית קראנו תיגר על מספר הנחות יסוד שרובנו, ישראלים-חילונים שנולדו בישראל, גדלנו איתן. יהדות ובית כנסת זה רק לדתיים. דתיים זה רק חרדים או חובשי כיפה, ובכלל, ישראליות לא קשורה ליהדות… וגם שאלנו שאלות, האם הקהילה הישראלית-אמריקאית קשורה או נפרדת מהקהילה היהודית-אמריקאית המקומית? ולאיזו קהילה שייכים ילדנו שגדלו כאן?

ואם כבר מדברים על קהילה מקומית, האם ידעתם שהסיאטלון הוא חלק מרשת בלוגים מקומיים בישראל!? בלוג מקומי הוא בעצם כיכר העיר של פעם. המקום בו התכנסו התושבים לקרוא מה חדש בלוח המודעות, לשתות קפה בבית הקפה המקומי ולפגוש מכרים, בדרך לעבור בחנות הירקות השכונתית, לרכוש ירקות טריים ולשמוע מה קורה בשכונה. אז היום לוח המודעות נמצא באתר אינטרנט אבל תחושת השייכות לקהילה היא עדיין צורך אנושי, והיכרות אישית עם בעל עסק מקומי או נותן שרות היא ערך מוסף וחשוב. בלוגים מקומיים בניהולן של נשים מוכשרות ויזמיות קיימים כבר בהרצליה, חולון, יבנה, השרון והצפון, ראש העין, ועוד היד נטויה וכמובן בתל-אביב, שם הכל התחיל…

שמחה וגאה להיות חלק מהקהילה הישראלית הנפלאה של סיאטל והסביבה.

מקווה שנספיק להתראות בכל אירועי החודש המדהימים, כן ירבו!

Seatelon

Seatelon

סיאטלון, המקומון הישראלי של סיאטל והסביבה. במה ליוצרים מקומיים ובעלי עסקים בקהילה וכל המידע על הופעות מעניינות ואירועים קהילתיים בסיאטל והאיזור. צרו קשר והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, זה משתלם.
Seatelon

Latest posts by Seatelon (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

− 6 = 4