פנג שויי ואומנות מכירת הבית

דוגמה לחדר הרמוני לפי אומנות הפנג שווי Photo by Cynthia Chomos

מהו פנג שויי (Feng Shui) ? קודם כל תלוי איזה ניב סיני מדברים, אפשר לומר פנג שויי (shwei) או פנג שויי (shwee)  פנג משמעותו רוח ושווי משמעותו מים, המרכיבים ההכרחיים לקיום חיים.

הפנג שווי היא אומנות סינית בת 4000 שנה הקשורה ישירות לטבע ולסביבה. אומנות זו עוסקת בפילוסופיה שתומכת בקשר ומודעות לסביבה וההרמוניה שלנו איתה. הפנג שווי עוזר לזהות ולתקן השפעות סביבתיות שליליות ולחזק ולשפר את זרם האנרגיה החיובית התומך בהצלחה והרווחה של המתגוררים בבית. עקרונות המפתח של הפנג שויי הם אנרגיית הצ׳י, הרמונית היינג-ינג, חמשת האלמנטים: מים, עץ, אש, אדמה ומתכת, מיקום ריהוט ואביזרים ומפת החיות הבגאית, מפה הבודקת עקרונות כגון רווחה, משפחה, ידע ועוד.

סינטיה צ׳ומוס, יועצת פנג שווי, עשתה הכרות עם הפנג שווי לפני כעשרים שנה, דרך מעצבת פנים שפגשה. סנטיה תמיד חשה שהיה לה קשר חזק ומיוחד עם הסביבה והיא התחברה לפנג שווי באופן מיידי. כיום, הפנג שווי כבר מוכר ומקובל וגם חדר מזמן לתחום הנדל"ן. בתחילת תהליך הכנת הבית למכירה סנטיה מבקרת בו, מתקנת, מזיזה, מוסיפה ומורידה פריטים ורהיטים בכדיי למקסם את משיכת הקונים לנכס. לדוגמה, אלו ארבעת החוקים בהעמדת רהיטים בבית:

  • להשתדל לא להעמיד את הריהוט הראשי של החדר בקו ישיר עם פתח החדר. כלומר, שהמיטה בחדר שינה לא תהייה בקו אחד עם הדלת למשל.
  • להקפיד שמאחורי הריהוט המרכזי בחדר יהייה קיר תמיכה מוצק. לדוגמה, למקם את המיטה ליד הקיר בחדר השינה
  • להקפיד לאפשר לאדם היושב או השוכב על פריט הריהוט העיקרי בחדר לראות את הכניסה לחדר.
  • הפונקציה העיקרית של החדר צריכה להיות נקודת המוקד. לדוגמה שולחן כתיבה כפריט מרכזי במשרד, ולא מיטה או ארון.

איילת שלו היא אדריכלית מוכשרת מקומית שגילתה גם היא את הפנג שווי כאשר למדה בלונדון בבית הספר לאדריכלות Architectural association school of architecture. איילת, שלמדה את אומנות הפנג שווי ממאסטרים סיניים בלונדון, משלבת אותה באדריכלות שהיא יוצרת בצורה טבעית. החלום שלה היה ועודנו ליצור אדריכלות של שלום ואין הזדמנות טובה יותר מזו לשילוב אומנות הפנג שווי. בקרוב נפגוש את איילת שוב בסדרת כתבות עתידיות על שיפוצים.

כמובן שאומנות הפנג שווי מורכבת בהרבה מהמידע שכתבה זו מכילה. זהו הנושא מרשים ומעורר מחשבה, במיוחד כאשר האמנות משפיע על דיירי הבית בצורה חיובית.

Meirav Yaaran

Meirav Yaaran

מירב יערן, נולדה בישראל, גדלה בדרום אפריקה. חזרה לארץ בגיל 24, פגשה את ספי ומשם עברו לדאלאס, טקסס, שם נולדו שלושה בנים מקסימים. ‏אחרי ‏קריירה בהוראה ובהתרמת כספים עבור הקהילה היהודית, עוסקת כעת בשוק הנדל״ן המקומי, כאן בסיאטל. אוהבת לבשל, להתנדב בקהילה וכשיש מסיבה - היא שם!
Meirav Yaaran

Latest posts by Meirav Yaaran (see all)

2 comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

− 6 = 2