קייטנת חב"ד באיסקוואה – כיף לילדים ומשתלם להורים

מפליגים לקיץ של כיף Photo by Chabad Issaquah

האביב הגיע, תחושת אופטימיות זהירה מתגנבת ללבבות כשהשמש מפציעה והפרחים פורחים. אך אז אנו נזכרים, אחרי האביב מגיע הקיץ ואיתו הסיוט של כל הורה עסוק, החופש הגדול. בשלב זה נשקלות האופציות המלבבות: להישאר בבית עם הילדים בתפקיד מש"ק/ית חוויה, לטוס לארץ לחודש-חודשיים ולהפיל את הצאצאים על סבא וסבתא (יקר וחם!) או לרשום את האוצרות לקייטנה.

קייטנה נראית כאפשרות הסבירה ביותר אך גם היא טומנת בחובה מוקשים רבים. רוב הקייטנות באיזור עובדות בפורמט של שבוע ימים בלבד. זאת אומרת, שבכל שבוע עליכם לרשום את הילד לקייטנה חדשה… זה אמנם מאפשר גיוון אך גם עלול ליצור קשיי הסתגלות. מוקש נוסף הוא התשלום, קייטנות זה דבר יקר. מדובר בהוצאה של מאות דולרים לשבוע, לכל ילד. הכפילו את ההוצאה בשניים-שלושה ילדים והנה לכם חור משמעותי בכיס.

פה נכנסת לתמונה קייטנת חב"ד באיסקוואה, הידועה גם בשמות קמפ גן ישראל או קייטנת גן איזי. בחב"ד לוקחים ברצינות את האתגרים העומדים בפנינו, ההורים. הקייטנה פועלת במתכונת של חודש ימים וניתן להירשם גם לשבוע בודד. בכל שבוע יש תכנים שונים, טיולים ואטרקציות כמו פארק מים, חוות סוסים וחופים, ופעילויות מיוחדות כמו ספורט, יצירה ואומנות, סריגה, רובוטיקה, מדעים, בישול ועוד, למי שמחפש גיוון.

והנזק לכיס? קייטנת חב"ד היא אחת הקייטנות המשתלמות ביותר באיזור. מספרת קרן מסממיש, אמא של אורי (11) ואלי (6) "אהבתי מאוד את המחיר שלא שובר את הכיס, זה פתרון טוב מאוד לקיץ הארוך. הבנות מאוד נהנו מההווי המשפחתי והפעילויות וכמובן להיות עם כל החברות. הקייטנה מאוד מושקעת, יש הרבה תוכניות ועם זאת גמישות והתאמה לתנאים, אם ירד גשם שינו התוכניות בהתאם."

אטרקציות, טיולים, טבע וחברים בקייטנת חב"ד Photo by Chabad Issaquah

נחמה פרקש, מנהלת הקייטנה מספרת "אנחנו משתדלים מאוד לשמור על מחיר הוגן כדי להנגיש את הקייטנה לכל מי שמעוניין בפעילות איכותית בעלת צביון יהודי". צביון יהודי? מה זה אומר בדיוק? זה אומר שאופים חלה ביום שישי (לא תמיד היא מצליחה להגיע הבייתה) ועושים קבלת שבת, שרים שירים בעברית, מכינים חמסות או יצירות אחרות שקשורות לחגים או ישראל. שוחחתי עם הורים ישראלים מרוצים ששלחו את ילדיהם לקייטנה בקיץ שעבר:

לילך מסממיש, אמא של יובל (10), אלון (8) ונוגה (3) מספרת "בחב"ד מקבלים אותך כמו שאתה ולא מנסים לשנות. הילדים חזרו מאושרים כל יום, מלאי חוויות וסיפורים וכשהקייטנה נגמרה ביקשו עוד ארבעה שבועות. הם נהנו מאוד מכל הטיולים, מסדנאת הבישול, פעילויות הספורט והדרמה. בכלל, הקייטנה מאוד מגוונת ואקטיבית, התכנים משתנים כל יום ויש גם הרבה פעילויות מים ואגם."

פתיחות וקבלה של כל אחד ואחת בקייטנת חב"ד Photo by Chabad Issaquah

המדריכים והמדריכות בקייטנה הם בני/בנות נוער מנוסים בהדרכה מהאיזור או מניו-יורק או קנדה. נערות רבות הן כבר בוגרות, בגילאי 18-20 ובעלות ניסיון עבודה בגנים ובתי ספר יהודיים. המדריכים והמדריכות נבחרים לפי היחס החם שהם מעניקים וה"ספיריט" שלהם – יכולתם ל"עשות שמח" ולהדביק בהתלהבותם את החניכים. היום האחרון של הקייטנה ידוע כיום של דמעות… הפרידה קשה לאחר חודש של כיף והמדריכים והחניכים כבר מתכננים להיפגש שוב בקיץ הבא.

יום טיול ושייט במעבורת! Photo by Chabad Issaquah

הקייטנה ממוקמת בקמפוס הירוק ורחב הידיים של חב"ד איסקוואה (חב"ד סנטרל קסקיידס). הקמפוס מוקף בעצים ושבילי הליכה ודגש רב ניתן על השמירה על הטבע ואיכות הסביבה. החניכים נהנים גם מפארק ביבר לייק הסמוך על האגם והחוף הפסטורליים שבו. זוהי כבר השנה ה-13 של פעילות הקייטנה שמונה כיום יותר מ-100 חניכים וחניכות בכיתות א'-ו'.

מסכמת אפרת מרדמונד, אמא של עדי (10) ומאיה (7) "הבנות רצו ללכת כי חברות אמרו שהקייטנה כייפית. באופן אישי הייתי סקפטית ולא מיהרתי לרשום אותן. הבנות טוענות היום שזוהי הקייטנה הכי טובה שהיו בה או במילים שלהן: בסט אבר! בעיקר הן אהבו את האווירה הביתית והיחס החם של המדריכות. אני הופתעתי לטובה, מהסובלנות והקבלה. אין הפרדה בין בנים ובנות והתכנים היהודיים זאת תוספת נחמדה. אני ממליצה מכל הלב!"

לפרטים נוספים, מחירים והרשמה, הכנסו לאתר של חב"ד סנטרל קסקיידס

 

 

Sponsored ad by Hagit Galatzer

Sponsored ad by Hagit Galatzer

בואו להכיר חברים בקהילה הישראלית שהם גם בעלי עסקים קטנים ומקומיים. למה לנסוע רחוק? הכל נמצא כאן קרוב, עם חיוך ידידותי מסביר פנים ובעברית כמובן.
Come meet members of the Israeli community who are also local business owners. Why search far? Everything is here close to home, with a friendly and welcoming smile
Sponsored ad by Hagit Galatzer

One comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

28 − = 22