שמחה רבה שמחה רבה, אביב הגיע?

tulip

צבעוני, ממבשרי האביב Photo by Ziv Rafalovich

החורף כבר מאחורינו, הכפור והשלג אך זה הוחלפו בלבלובי עצים, זרימות שיא בנהרות וראשית הפריחה. ממש קורא לצאת לטייל. אולם, האביב באזורינו מטעה ולרוב המטיילים ילוו בממטרים טורדניים או שמיים אפורים. החוכמה בימים כאלה היא להמר נכון ולצאת מהבית בבוקר גשום או מעונן בתקווה לשמש החל משעות הצהרים. איתות נוסף לבואו של האביב הוא המעבר לשעון קיץ שפותח אפשרויות לטיול עד שעות הערב המאוחרות.

טיפים כללים לטיולי אביב

בוץ הוא חברו הטוב של האדם (והכלב), אולם השפעתו על הרכב היא הרסנית. מגפי גומי בשילוב נעלים להחלפה מהווים פתרון יעיל. המהדרין מוסיפים גם שקית פלסטיק גדולה לנעליים מלוכלכות.

ילדים עמידים למים. אולם נסיעה ארוכה בבגדים רטובים הינה מתכון כמעט בטוח להתקררות. קחו אתכם בגדים (כולל גרביים) להחלפה והשאירו אותם ברכב.

מעילי גשם/רוח הם אביזר חשוב לטיול במזג אויר הפכפך שכן ניתן לדחוס אותם לתרמיל ולשלוף במקרה הצורך.

חיזוי מזג האויר הוא מדע לא מדויק. 100% סיכוי לגשם אומר שירד גשם מתישהו במהלך היום. בנוסף, עצמת הרוח הינה מרכיב לא פחות חשוב בתכנון הטיול. וכמו תמיד, גשם בסיאטל לא אומר הרבה על מזג האויר באיזורים המרוחקים כשעה נסיעה.

עם האביב, זמני השקיעה משתנים במהירות. שימו לב כי בכל שבוע, שעת השקיעה משתנה בעשר דקות. כדאי לבדוק את הזמנים כחלק מתכנון הטיול שלכם.

אז לאן הפעם ?

החודש נפנה צפונה אל איזור Skagit Valley, תעשית הצבעונים והלאה אל איזור Deception Pass.

עמק הנהר Skagit ידוע לכל כאתר עליה לרגל במהלך חודש אפריל. שדות הצבעונים שבו מושכים אלפי מבקרים. אם אתם חדשים באיזור, יש לכם ילד חדש, מצלמה חדשה, או מבקרים מישראל, אתם חייבים לבקר בשדות הצבעונים. מי שלא נופל באחת הקטגוריות לעיל, מוזמן אף הוא.

פרנסי האיזור, מנצלים היטב את חודש הפריחה והפכו אותו לפסטיבל שלם עם אירועים בכל אחד מסופי השבוע של אפריל. שימו לב כי מפת הפריחה משתנה משבוע לשבוע, למשל הנרקיסים מקדימים את הצבעונים, וחשוב לבדוק מה פורח ומתי באתר tulipfestival. מי שרוצה לראות את כל סוגי הצבעונים הקיימים, מוזמן לבקר בחוות RoozenGaarde.

עיצה ידידודית לנוסעים: צאו מוקדם. עומסי התנועה לקראת הירידה מ I-5 יכולים להזכיר לכם ימים נשכחים בכבישי ישראל. לחלופין, צאו אחרי הצהרים. חובבי הצילום שביננו יודעים להעריך את אור השמש שלפני השקיעה.

tulips

תמונות חובה לכל מי שגר באיזור Photo by Ziv Rafalovich

קצת היסטוריה

מעטים יודעים זאת, אך עמק הנהר Skagit עמד במרכזו של מאבק ציבורי כנגד בניית תחנות כח גרעיניות. החל משנת 1967 החלה נרקמת תוכנית להקמת תחנות כח בעמק על מנת לספק חשמל זול למדינות וושינגטון, אורגון ואף קליפורניה. לאחר התקרית בתחנת הכח  ב- Three Mile Island (1979), התגברה המחאה הציבורית כנגד בניית תחנות כח בקרבת אוכלוסיה ולאחר הצבעה במחוז, אילצו התושבים את החברות המעורבות להעתיק את התכנון למזרח וושינגטון.

ועכשיו, טיול

map

חצי שעה נסיעה משדות הצבעונים שוכן לו Deception Pass State Park .מיצר בו הים מקיף את האי Whidbey ומנחית בולי עץ מרשימים על החוף. המסלול שלנו מתחיל בחנייה לייד הגשר המרשים. מעבר הגשר ברגל הינו חוויה יחודית בהינתן גובהו של הגשר והנוף הניבט ממנו. לאחר החציה (והצילומים!) נרד לחוף הים בשביל קצר הלוקח אותנו מערבה לכוון הים הפתוח.

ההליכה עם בולי העץ המלווים אותנו ומעסיקים את הילדים במגוון פעילויות יכולה למלא את שארית היום (מסלול 11 במפה). לאחר הליכה של קצת יותר ממייל, נגיע לחנייה של הפארק עצמו. מכאן, ניצבות בפנינו מספר אפשרויות להמשך. ניתן לחזור על החוף כלעומת שבאנו (או לשלוח נהג קל רגליים להביא את הרכב לחניון). ואפשר להמשיך ולעקוף את שן הסלע ולהגיע לצד המערבי של החוף ולהמשיך עוד כשעה (מסלול 12 במפה).

למי שהתאהב במקום, ניתן להשאר באוהל או קרוון. בימי הקיץ הפארק מציע פעילויות לילדים בשעות היום ואף סרטים המוקרנים בערב באמפיתיאטרון הפתוח.

deception

הגשר ובולי העץ המרשימים Photo by Ziv Rafalovich Deception pass


Ziv Rafalovich

Ziv Rafalovich

זיו רפלוביץ ובני משפחתו מטיילים באזור סיאטל כבר מספר שנים. במדור "למקומות, היכון, צאו לטייל!" בסיאטלון תוכלו למצוא מידע והמלצות על טיולים במדינת וושינגטון, יערות ירוקים, אגמים ומפלים, הרים וגבעות מלאי הוד, ועוד ועוד
Ziv Rafalovich

Latest posts by Ziv Rafalovich (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

− 3 = 3