חג שמח לשלומית

מאת: חגית גלצר

By: Hagit Galatzer

suka

פופ-אפ סוכה, כי לא כולם שלומית Photo by Sukkahmart

החגים שוב באים עלינו לטובה ואיתם עולה הסוגיה איך מסבירים לילדים (או לחברים אמריקאים) על חגינו והמסורות, המעניינות יש לציין, הבאות איתם. קחו למשל את חג הסוכות. זהו חג בו אנו נדרשים להקים במו ידינו בקתה חסרת גג בחצר הבית, לעצב ולקשט אותה, ולהתגורר בה או לפחות לאכול ולארח בה במשך שבוע שלם.

מסורתית, הבקתה נבנית מקרשים שהושאלו מאתרי בניה וסדינים ישנים. לחילופין, ניתן לרכוש קרשים וחומרים בחנות מסודרת ולהוריד הוראות לסוכה בפינטרסט. היום ניתן אפילו להשיג סוכת פופ-אפ המוכנה ברגע. בתור גג משתמשים בעלים או מחצלת או כל חומר אורגני אחר ובתנאי שיהיה חדיר למים.

למה עושים את הקמפינג הזה מתעניין הילד האינטיליגנטי? פה אנו נלחצים קצת, מנסים להיזכר בדברי הגננת בגן, בטוח לימדו את זה מתישהו, זה בגלל שבני ישראל יצאו ממצריים בחופזה ולא הספיקו להכין את הלחם… או משהו בסגנון. אולי שלומית מסבירה על זה בשיר, אני מזמזמת ומנסה להיזכר לשווא.

ולא נכנס גשם? ממשיך הילד לשאול שאלות קשות, הוא נודניק ככה לפעמים. אכן זוהי נקודה כאובה. תמיד יורד גשם בסוכות. כמו שתמיד יורד גשם כאשר מתכננים טיול עם חברים או פיקניק יום עצמאות קהילתי, ואני לא מדברת על מדינת וושינגטון, פה בוודאות ירד מבול בכל ימי החג. אך גם בישראל בשנת בצורת יש שני חגים שבהם ניתן לסמוך על מזג האויר שישתף פעולה וימטיר עלינו גשמי ברכה שלא בעיתם, סוכות ופורים.

בסוכה צריך לאכול ולישון ואף מצווה להזמין אורחים, באמת, למה שרק אנחנו נסבול מקור ורטיבות. כמו כן צריך לנפנף בחבילת צמחים מיוחדים אותה רוכשים בכסף רב. בשלב זה הילד מביט בנו במבט מוזר, ואפילו לא שואל שאלות. חבל, כי דווקא את ההסבר על הלולב, ההדס, הערבה והאתרוג זכרתי, בערך… איפה שלומית כשצריך אותה?

שיהיה לכולנו חג שמח ושנה טובה!

 

Seatelon

Seatelon

סיאטלון, המקומון הישראלי של סיאטל והסביבה. במה ליוצרים מקומיים ובעלי עסקים בקהילה וכל המידע על הופעות מעניינות ואירועים קהילתיים בסיאטל והאיזור. צרו קשר והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, זה משתלם.
Seatelon

Latest posts by Seatelon (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

72 + = 74