העיקר הבריאות

מאת: ארז בנארי

By: Erez Benari

dubigetwell

תהיה לי בריא Photo by Pixabay

הביטוי הידוע "העיקר הבריאות" נאמר, ככל הנראה, על ידי מישהו שלא קיבל מעולם חשבון על ביקור רופא בארצות הברית. בפעם שעברה דיברנו על ביטוח רפואי, והפעם נדון בעבודה מול מרפאות ורופאים בלי קשר לביטוח עצמו.

מאחר ורפואה היא פרטית בארצות הברית, כמות העוסקים בתחום היא אסטרונומית. אפילו בערים קטנות כמו איסקווה ורדמונד תוכלו למצוא קרוב למאתיים רופאים ומרפאות. למרות זאת, לפעמים קשה להזמין תור לרופאים בתחומים מסוימים. בתחומים מבוקשים כמו אנדוקרינולוגיה לא חריג להמתין חודשיים-שלושה לתור, אך בדרך כלל אפשר לקצר את התורים משמעותית למי שמוכן לנסוע קצת. רופאים המשויכים למרכז רפואי, כגון Swedish, לעיתים קרובות עובדים בכמה מרפאות של אותו מרכז, ולכן אם יש באפשרותכם להתגמש ולנסוע כמה קילומטרים, סיכוי סביר שתוכלו לקבל תור קרוב יותר. למשל, רופא המקבל חולים גם בסיאטל וגם באיסקווה יהיה לרוב מבוקש יותר באיסקווה, אבל תור למרפאתו בסיאטל יהיה זמין יותר.

רוב המרפאות והרופאים מחייבים קביעת תור, אך מן הסתם, לא מצפים מאיתנו שנמתין שבוע לראות רופא כדי לטפל בכאב בטן פתאומי או חום בלתי מוסבר אצל הילד. רופאי משפחה וילדים יוכלו לקבל אתכם בהתראה קצרה במקרה של מצב דחוף (אם כי לעיתים זה ידרוש נסיעה לסניף מרוחק יותר של אותה מרפאה) ורופאי משפחה מסוימים פועלים על פי מודל "Walk In", שפירושו קבלה ללא תור בכלל. בנוסף, בתי מרקחת רבים מפעילים מרפאות במודל זה לטיפול בדברים כגון מחלות קלות, פציעות וחיסונים. למשל, שלושת הרשתות Bartell ,Rite Aid ו – Walgreen מפעילות מרפאות כאלה הפתוחות לרוב עד מאוחר.

אם חלילה מדובר במשהו חמור יותר, אך לא "מספיק" חמור עבור חדר מיון, חשוב לדעת שבכמעט כל עיר ניתן למצוא מרפאות חירום הפעילות מסביב לשעון ומטפלות במגוון רחב יותר של מצבים, בעלות נמוכה משמעותית מחדר מיון. למה לא לרוץ ישר לחדר מיון, אתם תוהים? ובכן, להזכירכם, העלויות של ביקור בחדר מיון הן אדירות, ואלא אם הגעתם כבר לתקרת ההשתתפות העצמית השנתית שלכם, החשבון עלול להיות מכה כלכלית קשה.

אי אפשר לקנח בלי לדון בכמה רעיונות וטיפים נוספים כדי להקל על עצמנו ולחסוך. רוב הרופאים מאפשרים לפציינטים לשאול שאלות באמצעות מערכת דואר אלקטרוני מאובטח. דרך מערכות כאלה אפשר לשאול רופאים בצורה ישירה ולקבל תשובות במהירות (לרוב בתוך יום) וגם לבקש מרשמים ותרופות חדשות.

אפשר גם לחסוך זמן וכסף על ידי פניה למעבדות באופן פרטי. למשל, חברת AnyLabTest מרדמונד מאפשרת לכל אדם לפנות ולבצע בדיקות מעבדה שונות באופן ישיר, כך לא תצטרכו ללכת לרופא ולשלם את שכרו רק כדי לקבל הפניה לבדיקה (על בדיקות רבות תוכלו לקבל גם החזר מהביטוח).

בתי מרקחת שונים גובים סכומים שונים על תרופות שונות, ולכן כדאי גם לעשות "שופינג" בין בתי מרקחת שונים אם אתם צורכים תרופות יקרות באופן שגרתי, ולא לשכוח לבדוק בתי מרקחת המתמחים במשלוח תרופות בדואר, כגון חברת Express Scripts, המציעה גם תעריפים נוחים, וגם חיסכון בזמן לעומת עמידה בתור בבית המרקחת.

ועכשיו, אחרי שסיימנו את כל צעדי ההתייעלות, נותר לנו רק לאחל לכם "רפואה שלמה!"

 

 

Seatelon

Seatelon

סיאטלון, המקומון הישראלי של סיאטל והסביבה. במה ליוצרים מקומיים ובעלי עסקים בקהילה וכל המידע על הופעות מעניינות ואירועים קהילתיים בסיאטל והאיזור. צרו קשר והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, זה משתלם.
Seatelon

Latest posts by Seatelon (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

15 − 13 =