עוד יבואו ימים טובים? – הם כבר כאן!

iac1

נבחרת IAC סיאטל Photo by Revital Shiri-Horovitz

שנה חדשה בפתח. כל כך מהר מסתיימת לה שנה ומתחילה חדשה, ואני מתפתה לכתוב את המשפט "ואין חדש תחת השמש", וחושבת עד כמה הוא נכון ובו זמנית לא נכון, ובעצם פעמים רבות, רוב הדברים קשורים בזוית הראיה. החיים הם שילוב של מוכר וחדש, והחוכמה היא לחפש את הטוב ולעשות ממנו הכי דבש שאפשר.

השנה החולפת היתה שנה של התחלות וסיומות במשפחה שלנו, קציר של פירות וזריעה של זרעים חדשים, שנה של התפכחות, של תובנות, של אהבה, של קשיים, של שמחה, שנה של עשייה. בסוף השבוע האחרון השתתפתי עם רבים אחרים בכנס של ארגון חדש יחסית שנקרא IAC , ארגון שמטרותיו עומדות בקו אחד עם תפיסת עולמי: חיבור בין אנשים, חיבור בין לבבות, בניית גשרים ונתינה.

פגשתי בסוף השבוע האחרון המון אנשים טובים באמצע הדרך. אנשים שעושים בהתנדבות למען קהילתם, למען דור העתיד, למען ישראל, והתרגשתי. התרגשתי מטוב הלב, מהעשיה, מהנתינה ומהחזון שבו אנו וילדינו, ישראלים-אמריקאים, נעמוד לצד מדינת ישראל בכל דרך אפשרית ונהיה לה למגן, ויחד עם זה נחזק את הקשר שלנו ושל ילדינו אל הקהילה הישראלית והיהודית בארה"ב.

זאת הפעם הראשונה שקם פה אירגון ישראלי, שיהדות ארצות הברית רוצה להיות חלק ממנו, וזה השג עצום. במשך שנים ארוכות חשתי לא ממש שייכת. הקהילה הישראלית לא נטמעה בתוך היהודית, היא שייכת ולא שייכת, וזה כנראה עניין תרבותי. אז קם פה ארגון עם מצע נפלא, שרוצה לחבר, שמחפש את המשותף וזה אחלה.

שנה חדשה בפתח, והיא נותנת לכל אחד ואחת מאיתנו הזדמנות להתבונן לאחור וגם קדימה אל העתיד ולראות שאנחנו כקהילה יכולים לעשות הרבה יותר, הן כלפי עצמנו והן כלפי כלל הקהילה היהודית סביבנו וכלפי ישראל. זה הזמן הנכון לעשייה, לנתינה ולחיבור שלנו כקהילה ישראלית-אמריקאית, על כל המשתמע מזה.

שנה טובה לכולם! שהטוב, השמחה והעשייה ילוו אותנו הלאה כל השנה.

Revital Shiri-Horowitz

מתגוררת באיזור סיאטל, נשואה ואם לארבעה בנים. סופרת, משוררת ובלוגרית. כתבה את הרומנים "בת עיראק", המבוסס על סיפור משפחתה ו"להתראות בקרוב".

Latest posts by Revital Shiri-Horowitz (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

2 + 2 =