קהילת האבודים מאת אולה גרויסמן

כתבה: חגית גלצר

עברית קשה שפה

זה לא חדש שלהיות עולה חדש בארץ זה לא קל. אבל זר לא יבין זאת ורק מי שחווה הגירה יכול להבין את הקשיים. לא שאני משווה את קשיי הרילוקיישן לאמריקה, עם עבודה מסודרת בחברת הייטק, לעלייה לארץ עם אולפן וסל קליטה, אבל יש קווי דמיון.

בישראל הודגש תמיד הצורך להתאקלם מהר ולהפוך לצברים תוך זניחת התרבות הישנה. אך רק כשמגיעים לכאן מבינים פתאום כמה טבעי הוא הצורך להתקבץ ביחד, לשמר שפה ומנהגים, לחפש בנרות אוכל ישראלי או ספר בעברית ובעיקר סתם להתגעגע למולדת הישנה.

קהילת האבודים מספר את סיפורם של עולים מברית המועצות לשעבר בשנות ה-90. מגוון הדמויות מספק נקודות מבט רבות, ישראלים מול עולים, עולים וותיקים מול כאלו שזה מקרוב הגיעו, עולים שמסתדרים מהר מול כאלו שמתקשים והולכים קצת לאיבוד ועוד. כולם מתקבצים בסוף לסדנאות ההגשמה העצמית של הגורו אלי אורקין ועוזריו הנאמנים. העלילה הולכת ומסתבכת כשהצלחת הסדנאות עולה על כל דמיון ואיתה גם הנפילה הבלתי נמנעת.

למרות ריבוי הדמויות והעלילה שמתמסמסת בשלב מסוים, זהו ספר מעניין וקריא עם מחשבות על עלייה והגירה מזווית קצת אחרת.

להשאלת הספר מן הספרייה, לחצו כאן

 

Seatelon

Seatelon

סיאטלון, המקומון הישראלי של סיאטל והסביבה. במה ליוצרים מקומיים ובעלי עסקים בקהילה וכל המידע על הופעות מעניינות ואירועים קהילתיים בסיאטל והאיזור. צרו קשר והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, זה משתלם.
Seatelon

Latest posts by Seatelon (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

+ 9 = 16