מסלול הווייב בגבול יוטה-אריזונה

כתבה: אור דרימר-שלום

wave3

מסלול הווייב Photo by Or Dreamer-Shalom

מסלול טיול בווייב (Wave hike)

דרגת קושי: 3

דרגת יופי: 5

אורך מסלול: 6 מייל הלוך חזור

מיקום: גבול יוטה אריזונה (בין קאנאב לפייג')

הווייב הוא בין ההייקים המרשימים ביותר בארה"ב, וגם בין הקשים ביותר לקבלת פרמיט – ההייק פתוח רק לכעשרים מבקרים ביום, כאשר מחצית מהם מקבלים את הפרמיט בהגרלה שנערכת 3 חודשים מראש ואליה ניתן להרשם כאן.

עשרה מטיילים נוספים מקבלים פרמיט בהגרלה שנערכת כל בוקר בשעה 9 במרכז המבקרים בקאנאב. ההגרלה היומית נותנת פרמיט ליום המחרת. כדי להשתתף צריך להגיע ב8:30 למרכז המבקרים ולהרשם, בשעה 9 בדיוק יתנו לכל טופס מספר (שימו לב למלא טופס אחד בלבד לכל קבוצה – ראינו כמה אנשים שגורשו בבושת פנים מההגרלה כי מילאו כמה טפסים) ואז מוציאים את ערכת הבינגו וההגרלה מתחילה. בפעמיים שהיינו היו כמעט 100 איש שהתחרו על עשרה מקומות בלבד… ברגע שמגיעים למכסה של עשרה, מסיימים את ההגרלה (אגב, במידה והגיעו לשמונה למשל והקבוצה הבאה שזכתה היא של שלושה אנשים או יותר הם יוכלו לוותר על הזכיה או לבחור רק שניים שיקבלו את הפרמיט מתוך הקבוצה – חוקים קשוחים) מאוד קשה לקבל פרמיט אבל המקום מדהים ביופיו ושווה לנסות, אנחנו למשל זכינו בנסיון השני.

לפני ההייק הורדנו אפליקציה בשם neotreks שבה ניתן לסמן נקודת מוצא ופשוט להקליט את המסלול, מעבר למזכרת נהדרת של המסלול שלכם וסטטיסטיקות על המהירות והמרחק, האפליקציה גם מאפשרת לחזור לרכב בשלום (דבר חשוב כשאין סימון לחלק מהמסלולים) וגם לדעת בכל רגע נתון כמה מרחק נשאר ללכת. בכל פעם שחנינו שמנו דגל על מיקום הרכב, ובדרך חזרה פשוט הגענו לדגל כשאנחנו חוזרים על הנקודות אותן סימנו בדרך הלוך. מונע הרבה בירבורים ובעיקר מונע ללכת לאיבוד…

wave2

Photo by Or Dreamer-Shalom

לאחר שזוכים בהגרלה מתבקשים להשאר במרכז המבקרים על מנת לקבל פרטים על המסלול, משלמים 7 דולר לאדם ומקבלים גם מדריך מצולם של המסלול (בדרך לווייב זה מאוד עזר אבל בחזור השתמשנו יותר באפליקציה). הדרך חזרה היא קשה יותר, הכל נראה פתאום אותו דבר ומבלבל, לכן אגב, שווה לתאם עם שאר הזוכים בהגרלה ולקבוע עם קבוצה דומה לכם ולטייל יחד – תמיד עדיף עוד זוג עיניים וגם מישהו שיצלם אתכם. קבלנו הדרכה על המקום והמסלול ועל הסכנות השונות: קחו בחשבון שהדרך (3 מייל פנימה ו-3 מייל החוצה) ללא צל בכלל – הייק מדברי – בספטמבר זה היה סביר אבל בחודשי הקיץ חובה להביא מספיק מים (4 ליטר לאדם). בסה"כ המסלול לא קשה כמו שתיארו לנו במרכז המבקרים אבל הוא עדיין מסלול לא קצר, בשמש מלאה ולא מסומן.

תחילת ההייק נמצאת במקום שנקרא Wirepass trailhead שנמצא על כביש עפר שיוצא קצת מערבית מהעיירה Big water שעל כביש 89 (בין פייג' לקאנאב). יורדים לכביש שנקרא Rock house valley road ומגיעים לטריילהד אחרי 8 מייל ונרשמים בקופסאת ההרשמה (שימו לב להשאיר את הפרמיט על הרכב ואת החלק השני על התיק שלכם). מתחילים את המסלול בשביל די ברור שלאט לאט הולך ונעלם, אבל הוראות הדרך שקבלתם עושות את העבודה (בהלוך הן מאוד עוזרות, בחזור פחות) כל הדרך מאוד יפה והכל מאוד מרשים, סלעים בצבעים שונים ומרהיבים, אבל ברגע שמגיעים לוייב עצמו הכל מתגמד ופתאום אותם דברים שהתלהבנו מהם בהלוך נראו די רגילים בחזור.

כשתגיעו לווייב, קחו את הזמן לחקור שם מספיק מכל הכיוונים. בהתחלה יש מערה קטנה, אח"כ לכו לצד השני וטפסו למעלה, משם הנוף הכי יפה, ורק אחרי שמיציתם תתחילו לחזור לרכב, לא בטוח שתצליחו להגיע אל המקום הזה שוב שלא לדבר על קבלת הפרמיט, אז שווה לנצל כל רגע. הווייב עצמו לא גדול בכלל והעובדה שיש רק 20 איש שמורשים לטייל ביום מאפשרת לצלם אותו בקלות יחסית ריק מאנשים. התמונות מדברות בעד עצמן:

wave1

נראה כמו פוסטר Photo by Or Dreamer-Shalom

 

Seatelon

Seatelon

סיאטלון, המקומון הישראלי של סיאטל והסביבה. במה ליוצרים מקומיים ובעלי עסקים בקהילה וכל המידע על הופעות מעניינות ואירועים קהילתיים בסיאטל והאיזור. צרו קשר והצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, זה משתלם.
Seatelon

Latest posts by Seatelon (see all)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

− 3 = 3