איילת קפיטולניק – מורה בכירה ליוגה

ayelet1בואו להכיר חברים בקהילה הישראלית שהם גם בעלי עסקים קטנים ומקומיים. למה לנסוע רחוק? הכל נמצא כאן קרוב, עם חיוך ידידותי ומסביר פנים ובעברית כמובן, לוקלי כחול-לבן.

והיום, מפגש עם איילת קפיטולניק, מורה בכירה ליוגה ובעלת סטודיו בשם פראנה יוגה. קודם כל גילוי נאות, איילת היא המורה שלי ליוגה כבר כמה שנים טובות וגם חברה, ולכן מצד אחד אני שמחה להמליץ עליה בחום ומצד שני רוצה לשמור אותה לעצמי…

איילת הגיעה ליוגה במקרה, כשהשתעממה בשיעורי העיצוב והמתיחות הרגילים. בשיעור היוגה הראשון התבקשה להפתעתה לשבת ולהפנות את המבט פנימה, "פתאום נפתחו בפני מרחבי אינסוף מופלאים וממש לא הבנתי למה לא עשיתי את זה קודם". למרות החוויה העוצמתית, עברו עוד שנים רבות של יוגה כחוג של פעמיים בשבוע בטרם הפכה למקצוע ודרך חיים. איילת מעידה שהדרך לא הייתה קלה, גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית ולמעשה חזרה להתאמן רק בזכות התעקשות של מורה שהתקשרה והפצירה בה להמשיך.

איילת היא מורה בכירה ומוסמכת ליוגה בזרם הויג'נאנה, לאחר שהוסמכה בקורס מורי יוגה בכירים באוניברסיטת ת"א ובמכון וינגייט אצל המורות האגדתיות נגה ברקאי ואורית סן גופטה. אורית היא גם זו שפיתחה את דרך האימון של הויג'נאנה יוגה, בסנסקריט: ידע עמוק הנובע מבפנים. זוהי יוגה קלאסית, הקרובה למקור וממשיכה את מורשתו של קרישנהמצ'ריה, אבי תנועת היוגה המודרנית. איילת ממשיכה ללמוד ולהשתלם אצל טובי המורים, היא גם מורה מוסמכת ליוגה לילדים ומתעניינת בעיקר ביוגה שיקומית וטיפולית כשהיא שואפת "לעזור לתלמידים שלי, בעזרת האימון היוגי, לטפח ראייה צלולה ולב רחב, וכן גוף ותודעה גמישים וחזקים."

שיעורי היוגה של איילת מתרחשים בסטודיו הביתי שלה ברדמונד. הסטודיו מואר ומרווח וטובל בטבע, שם גם תמצאו את כל הציוד הדרוש, מזרונים, קוביות, חגורות ושמיכות. השיעור מתנהל בעברית באווירה חמה ומקבלת ויש אפילו תמרים ואגוזים לכיבוד. איילת מכירה כל תלמיד ותלמידה באופן אישי, זוכרת בדיוק למי נתפס שריר בשיעור שעבר ומי מחלימה מפציעה, ומזכירה לכולם להקשיב לגוף. בתחילת השיעור יושבים כמה דקות במדיטציה ועובדים על תרגילי נשימה. בהתחלה זה קצת מוזר, בעיקר למי שרגיל לשיעורי יוגה בחדרי הכושר. הראש שלנו, הטרוד בעינייני היומיום, עבודה, ילדים, הסעות, קניות ודאגות אחרות, זוכה למספר דקות של שקט. התודעה שלנו, שרגילה כל כך לפנות החוצה, מופנת פנימה אל הגוף והתוצאה היא אימון מעמיק, מחזק ומרגיע במיוחד.

triangle

דברים שאולי לא ידעתם על איילת:

בצעירותה הייתה רועת כבשים בהאחזות נח"ל, טיפ: חשוב ליצור קשר טוב עם המשכוכית, הכבשה המנהיגה, ואחריה יגיע כבר כל העדר… מאז היא אוהבת לטייל בחיק הטבע (עם או בלי כבשים) ומעריצה עצים מכל סוג וצבע.

למדה מוזיקה ברימון, במגמה המוערכת "שירה במקלחת", אוהבת לנגן בפסנתר וחולמת לכתוב מוסיקה ליוגה כשיתפנה קצת זמן.

ניהלה את סניף הלמון גראס הראשון בתל-אביב ועד היום מארחת גדודי ילדים ואורחים עם שולחנות עמוסי כל טוב שהכינה במו ידיה…

לאחר רילוקיישן קצר ברפובליקה הדומיניקנית, שם שתתה הרבה פרוזן לימונייד ונלחמה בהוריקנים ועכבישי ענק, הגיעה איילת אלינו, לרדמונד, והיא ממקימות ופעילות ארגון "מעגלים" המבורך.

למה יוגה? ולמי זה מתאים?:

   יוגה מתאימה לכולם, מילדים ועד זקנים. בניגוד למיתוס הרווח, אין צורך בגמישות מיוחדת כדי לעסוק ביוגה, האימון עצמו מטפח את הגוף, מחזק ומגמיש אותו ואפילו מרפא. האימון משקיט את התודעה, דבר מבורך באורח החיים התזזיתי של כולנו ועוזר במיוחד לבעלי הפרעת קשב או אנשים שחווים תקופה קשה. כשמתאמנים כראוי ומתמידים, הראייה מתחדדת, הגוף מתחזק, התודעה נרגעת ואפשר ממש להרגיש שיפור משמעותי באיכות החיים. כל מה שנשאר זה להצטייד בבגדים נוחים ולתאם שיעור נסיון חינם, הגוף יכיר לכם תודה…

יש שיעורים קבוצתיים שוטפים ויש גם שיעורים פרטיים, סמי-פרטיים לקבוצות או משפחות, לנשים בהריון וכדומה.

שיעור ניסיון חינם!

לפרטים נוספים ותיאום, צרו קשר עם איילת במייל או בטלפון 206-307-1454

Sponsored ad by Hagit Galatzer

Sponsored ad by Hagit Galatzer

בואו להכיר חברים בקהילה הישראלית שהם גם בעלי עסקים קטנים ומקומיים. למה לנסוע רחוק? הכל נמצא כאן קרוב, עם חיוך ידידותי מסביר פנים ובעברית כמובן.
Come meet members of the Israeli community who are also local business owners. Why search far? Everything is here close to home, with a friendly and welcoming smile
Sponsored ad by Hagit Galatzer

3 comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

− 3 = 3